فناوری اطلاعات

ربات ها تمیزکاری ادارات گوگل را برعهده گرفتند

منبع: مهر
 
گوگل نمونه اولیه ربات هایی را آزمایش می کند که ادارات این شرکت را تمیز می کنند!
 
 به نقل از ورج، آلفابت اعلام کرد طی پروژه «ربات روزمره» (Everyday Robot) برخی نمونه اولیه ماشین‌های تولید شده را به پردیس‌های گوگل در «بی آریا» منتقل کرده تا چند فعالیت سبک را انجام دهند. این پروژه توسط تیمی از محققان در آزمایشگاه Xlabs این شرکت انجام می‌شد.
 
هانس پیتر بروندمو در یک مدیر ارشد رباتیک پروژه در یک پست وبلاگی نوشته است: ما مشغول راهبری بیش از ۱۰۰ نمونه اولیه ربات هستیم که به طور خودکار برخی وظایف را در ادارات انجام می‌دهند. ربات‌هایی که زباله‌ها را دسته بندی می‌کنند، اکنون مجهز به یک غلتلک هستند تا میزها را تمیز کنند. همچنین آنها در حال آموزش هستند تا با همان گیره ای که لیوان را کنترل می‌کنند، دستگیره در را باز کنند.
 
ربات‌های مذکور در اصل بازوهای رباتیک متصل به یک قسمت اصلی هستند که با چرخ حرکت می‌کند. علاوه برآن گیره‌هایی چند کاره نیز به انتهای بازوهای رباتیک انعطاف پذیر متصل هستند. سر ربات نیز مجهز به دوربین‌ها و حسگرهایی برای بینایی ماشینی است. همچنین یک واحد لیدار متحرک در سر ربات نصب شده که احتمالاً وظیفه آن ناوبری است.
 
بروندمو اشاره می‌کند در سال ۲۰۱۹ میلادی که پروژه ربات روزمره رونمایی شد، از این ماشین‌ها برای جدا کردن زباله جهت بازیافت استفاده می‌شد. آلفابت ادعا می‌کند یادگیری ماشینی در نهایت به ربات‌ها کمک می‌کند تا در محیط‌های مختلف و بدون ساختار مشخص مانند خانه و ادارات فعالیت کنند.
 
در حال حاضر ربات‌هایی ساخته شده‌اند که می‌توانند فعالیت‌های تکراری در یک کارخانه را انجام دهند.

​​