فناوری اطلاعات

حمله سایبری به شرکت هواپیمایی ماهان

ICTna.ir - شرکت هواپیمایی ماهان در واکنش به خبر حمله سایبری صورت گرفته به این ایرلاین اعلام کرد: تیم امنیت سایبری ماهان هوشمندانه حملات سایبری را خنثی کرده و تمام پروازهای ماهان طبق برنامه در حال انجام است.

2020-08-23_144341.jpeg

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این شرکت هواپیمایی در این بیانیه اظهار داشته است که باتوجه به جایگاه این شرکت هواپیمایی در صنعت حمل و نقل هوایی کشور، این‌گونه حملات به دفعات مختلف و در زمان‌های گوناگون نسبت به این شرکت انجام یافته تا شاید بتوانند خدشه‌ای بر عملکرد آن وارد کنند.

ماهان، موضوع رخ داده را یک اتفاق عادی تلقی کرده و گفت: همواره تیم امنیت سایبری ماهان هوشمندانه و به موقع وارد عمل شده و این حملات را خنثی‌ کرده است. بر همین أساس هم تمامی پروازهای ماهان طبق برنامه درحال انجام و پروازهای آتی نیز طبق زمان‌بندی قبلی انجام خواهد پذیرفت. بدیهی است در صورت تغییر در زمان انجام پروازها به تمامی مسافران عزیز اطلاع رسانی خواهد شد.

گفتنی است، از صبح امروز مشتریان و اعضای باشگاه مشتریان ایرلاین ماهان پیامک‌هایی مبنی بر حمله سایبری به این شرکت هواپیمایی دریافت کردند. همچنین ایمیل‌هایی برای برخی مشتریان این ایرلاین ایرانی ارسال شده و اعلام شده بود ماهان از سوی یک گروه هکری مورد نفوذ قرار گرفته است.

پیش از این نیز حملات سایبری به سامانه‌های شرکت راه‌آهن و کارت سوخت خودروها صورت گرفته بود.


​​