تلفن همراه

واتس‌اپ روی قابلیتی برای نمایش نوتیفیکیشن واکنش به پیام‌ها کار می‌کند

منبع: دیجیاتو
 
واتس‌اپ به‌تازگی آپدیت ۲.۲۱.۲۴.۸ را روی کانال بتا برای کاربران اندروید منتشر کرده که نشان می‌دهد این شرکت در حال کار روی قابلیتی به منظور نمایش نوتیفیکیشن برای واکنش به پیام‌ها است. این گزینه جدید به بخش تنظیمات نوتیفیکیشن واتس‌اپ اضافه شده است.
 
واتس‌اپ چند ماهی است که روی قابلیت واکنش به پیام‌ها کار می‌کند. این قابلیت همان طور که از نام آن پیداست، به کاربران اجازه می‌دهد درست مثل شیوه واکنش نشان دادن به پست‌ها و کامنت‌ها در شبکه اجتماعی فیسبوک، در واتس‌اپ هم به پیام‌ها واکنش نشان دهند.

 
این شرکت در گذشته قصد نداشت واکنش‌ها را از طریق نوتیفیکیشن به اطلاع کاربر برساند، اما در مراحل بعدی توسعه تصمیم گرفت آن را به نسخه بتای واتس‌اپ iOS اضافه کند و حالا مشغول کار روی افزودن این ویژگی به نسخه اندروید است.
 
 
منبع گزارش امروز می‌گوید قابلیت نمایش نوتیفیکیشن برای واکنش به پیام‌ها احتمالا در یکی از آپدیت‌های پیش روی واتس‌اپ منتشر خواهد شد. در نتیجه، به نظر نمی‌رسد که حتی کاربران نسخه بتای واتس‌اپ در حال حاضر به این ویژگی دسترسی داشته باشند. به‌علاوه، مشخص نیست که این قابلیت چه زمانی در نسخه نهایی در اختیار همه کاربران قرار خواهد گرفت، ولی زمانی که این اتفاق بیفتد، خبر آن را به اطلاع شما می‌رسانیم.
 
واتس‌اپ به‌صورت همزمان در حال کار روی چند قابلیت دیگر از جمله توقف ضبط صدا در حین صحبت کردن است. این ویژگی اجازه می‌دهد زمانی که در حال ارسال پیام صوتی هستید، بتوانید وسط حرف زدن ضبط صدا را متوقف کرده و بعد دوباره آن را ادامه دهید.
 
این شرکت همچنین مشغول کار روی نسخه‌های اختصاصی جدید واتس‌اپ ویندوز و مک است. نسخه ویندوز روی پلتفرم UWP ساخته می‌شود تا با همه محصولات مایکروسافت از جمله ایکس باکس کار کند. نسخه مک هم در واقع همان نسخه آیپد خواهد بود که از طریق شبیه‌ساز مک روی این سیستم عامل اجرا خواهد شد.

​​