تلفن همراه

فروش ۲۲ میلیارد دلاری آخرین مرحله واگذاری فرکانس5G در آمریکا

ICTna.ir – کمیسون ارتباطات فدرال ایالات متحده (FCC) پس از برگزاری 151 دور مناقصه بالاخره آخرین مرحله فروش فرکانس 5G را هم به پایان رساند.

5F FCC.jpeg

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در آخرین مرحله برگزاری مزایده، فرکانس قابل واگذاری ۲۱.۸۹ میلیارد دلار ارزش‌گذاری شد و این درحالیست کهFCC  قیمت پایه را ۱۴.۷۷ میلیارد دلار تعیین کرده بود.

در این دور از مزایده، AT&T بیشترین رقم پیشنهادی را برای به دست آوردن این فرکانس ارایه داد زیرا در آخرین حراج FCC برای واگذاری C-band موفقیت چندانی به دست نیاورده بود.

در این مزایده، ۱۰۰ مگاهرتز از باند ۳.۴۵ گیگاهرتز به فروش گذاشته شد و لایسنس تنها ۱۹ منطقه از ۴۰۶۰ منطقه فروش نرفت.

همانطور که انتظار می‌رفت، ۲۱.۸۹ میلیارد دلار بسیار کمتر از ۸۱ میلیارد دلاری است که FCC در مزایده C-band به دست آورد. همچنین، این نخستین مزایده باند میانی 5G آمریکا بود و بدین معنی است که تقاضاهای متوقف شده قابل توجهی وجود دارد. علاوه بر این، اپراتورها در مزایده C-band  که در ژانویه سال جاری به پایان رسید، باید کمی سخت‌تر کار می‌کردند تا بتوانند حمایت سهامداران خود را برای پرداخت چند میلیارد دلار بیشتر به منظور تصاحب این باندهای فرکانسی جلب کنند.

به نظر می‌رسد آخرین مزایده برگزار شده چون شامل یک طیف فرکانس ۴۰ مگاهرتزی به همراه الزمات فرهنگی وزارت دفاع آمریکا بود، شاهد کاهش قیمت نیز بود.

گفتنی است، در نهایت فاکتور جمعیتی متحمل هزینه‌های بالای اپراتورها خواهد شد اما باتوجه به فقدان نسبی رقابت در بازار آمریکا در مقایسه با سایر کشورها، اپراتورهای آمریکایی برای جبران هزینه‌های خود از طریق ارایه طرح‌های مختلف سرویس‌های 5G با قیمت مناسب مشکل چندانی نخواهند داشت.


​​