تلفن همراه

اریکسون شرکت ابری Vonage را ۶.۲ میلیارد دلار خرید

ICTna.ir – شرکت سوئدی اریکسون به دنبال توسعه پورتفولیوی 5G خود شرکت ارتباطات ابری Vonage را به قیمت ۶.۲ میلیارد دلار خرید.

Ericsson.JPG

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این معامله بعد از اینکه اریکسون شرکت Cradlepoint را سال گذشته به ارزش ۱.۱ میلیارد دلار برای دسترسی به ابزارهایی که دستگاه‌ها را با استفاده از اینترنت اشیا روی شبکه‌های 4G و 5G متصل می‌کنند، خرید، یکی از بزرگترین خریدهای تاریخ این شرکت سوئدی محسوب می‌شود.

این شرکت آمریکایی APIهایی می‌سازد که کمک می‌کند نرم‌افزارهای مختلف با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

کارل ملندر، مدیر ارشد مالی اریکسون در این باره به رویترز گفته است: Vonage مکمل چیزی است که ما تاکنون در سازمان ساخته‌ایم و Cradlepoint یکی از گام‌های بزرگ ما برای فعالیت سازمانی محسوب می‌شود.

به گفته تحلیلگران، اریکسون برای هر سهم Vonage 21 دلار پرداخته و 28 درصد حق بیمه نسبت به قیمت پایانی روز جمعه و 34 درصد حق بیمه نسبت به میانگین ارزش سهم در سه ماه گذشته پرداخت خواهد کرد.

این درحالیست که ارزش سهام اریکسون در معاملات اولیه امروز 3.8 درصد سقوط کرد و بدترین روز خود را از ماه جولای تاکنون داشت و بدترین عملکرد را در شاخص پان-اروپایی ثبت کرد.

مادز روزندال، تحلیلگر Danske Bank Credit Research در این باره گفت: این خرید اریکسون را در راستای تقویت یکپارچگی حضور اریکسون در بازارهای مختلف و ارائه محصول در فضای ابری می‌دانیم اما قیمت آن بسیار زیاد بوده است.

Vonage که در بخش‌هایی مانند مراقبت‌های بهداشتی، مالی، آموزش و حمل‌ونقل فعالیت می‌کند، در دوره 12 ماهه منتهی به 30 سپتامبر 2021 فروش 1.4 میلیارد دلاری با حاشیه سود تعدیل شده قبل از بهره، مالیات و استهلاک 14 درصد و جریان نقدی آزاد 109 میلیون دلاری داشته است.

این شرکت بیش از یک میلیون توسعه‌دهنده ثبت شده و بیش از ۱۲۰ هزار مشتری تجاری دارد.


​​