فناوری اطلاعات

واکنش قالیباف به ارجاع طرح صیانت به مرکز پژوهش‌های مجلس

ICTna.ir – رییس مجلس شورای اسلامی در واکنش به ارجاع طرح صیانت از حقوق کاربران و ساماندهی پیام‌سان‌های اجتماعی به مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: قانون‌گذاری درحوزه فضای مجازی با در نظر گرفتن مطالبات مردم اثربخش خواهد بود.

Qalibaf pic.jpeg

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، محمدباقر قالیباف در حساب کاربری خود در توئیتر با بیان مواضع خود نسبت به رویکرد مصوب کمیسیون مشترک بررسی‌کننده طرح نوشت: طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی به مرکز پژوهش‌های مجلس ارجاع شد تا ابعاد گوناگون اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و زیرساختی آن با بررسی‌های کارشناسی بیشتر اصلاح شود.

او افزود: قانون‌گذاری در حوزه فضای مجازی با در نظر گرفتن مطالبات مردم، منافع صاحبان کسب‌ و کار و اجماع نخبگانی اثربخش خواهد بود.

گفتنی است، عصر روز گذشته اعضای کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی با ۱۲ رای موافق نسبت به ارجاع این طرح به مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی براساس ماده ۱۴۲ آیین‌‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی برای بررسی پیشنهادات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و موافقان و مخالفان ذی‌نفعان طرح به مدت ۱۰ روز موافقت کردند.


​​