تلفن همراه

گزارش اریکسون از روند توسعه 5G در جهان

ICTna.ir – اریکسون آخرین گزارش خود درخصوص بازار تلفن همراه را منتشر کرد و در آن پیش‌بینی‌هایش از تعداد مشترکان 5G در سال ۲۰۲۱ را به دو سوم یک میلیارد در جهان افزایش داد.

Ericsson.JPG

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، او در گزارش خود بازار تلفن همراه را طی یک دهه گذشته مقایسه کرده و پیش‌بینی کرده است تعداد اشتراکات 5G تا سال ۲۰۲۷ تقریبیا نیمی از تمامی اشتراکات تلفن همراه معادل ۴۰۴ میلیون مشترک را به خود اختصاص دهد. این بدان معنی است که 5G خیلی پیش از رسیدن به آن زمان جای 4G را خواهد گرفت.

فردریک ججلینگ، مدیر شبکه‌های اریکسون در این باره گفته است: ارتباطات موبایل طی ۱۰ سال گذشته تاثیر شگفت‌انگیری روی جامعه و کسب و کارها داشته است و وقتی به چشم‌انداز سال ۲۰۲۷ نگاهی بیاندازید، می‌بینید که شبکه‌های موبایل چقدر در تعاملات، زندگی و کار نسبت به گذشته کامل‌تر شده‌اند.

او افزوده است: همانطور که در گزارش اریکسون آمده است، سرعت تغییرات شتاب با رشد تکنولوژی که نقش مهمی برعهده گرفته، شتاب گرفته است.

اریکسون تخمین زده است تا سال 2027 برای 800 میلیون مشترک در جهان پهنای باند تلفن همراه فراهم کند و از آنجایی که هنوز انگیزه قوی از سوی مصرف‌کنندگان برای ارتقا به 5G وجود ندارد، باید فرض را بر این بگذاریم که این فناوری هنوز یک پدیده یک طرفه از سوی عرضه‌کنندگان خواهد بود.


​​