فناوری اطلاعات

قوانین سختگیرانه تازه استرالیا علیه غول‌های فناوری

منبع: مهر
 
استرالیا قصد دارد قوانین سختگیرانه بیشتری را علیه انحصارطلبی‌ها و رفتارهای ضد رقابتی شرکت‌های بزرگ فناوری و به خصوص شرکت‌های امریکایی به تصویب برساند.
 
 به نقل از رویترز، اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا روز چهارشنبه گفت: استرالیا یک بررسی پارلمانی گسترده در مورد رفتار و عملکرد بزرگترین شرکت‌های فناوری جهان و ضرورت تصویب قوانین جدید در این رابطه انجام خواهد داد.
 
استرالیا تلاش‌های جهانی را برای مهار قدرت غول‌های فناوری مانند آلفابت شرکت مادر تخصصی گوگل و فیس‌بوک رهبری کرده و قوانینی را تصویب کرده که به الگویی برای دیگر کشورها برای کنترل عملکرد شرکت‌های فناوری مبدل شده‌اند.
 
موریسون روز چهارشنبه با اشاره به افزایش احتمال وضع مقررات تازه در مورد غول‌های فناوری گفت: تحقیقات جدید دامنه وسیعی خواهد داشت و وی از نمایندگان پارلمان استرالیا خواسته تا الگوریتم‌های مورد استفاده پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی، نحوه تأیید هویت و سن افراد و میزان محدودیت‌های تحمیل شده بر کاربران را بررسی کنند.
 
موریسون به خبرنگاران گفت: شرکت‌های فناوری بزرگ باید به سوالات بزرگی پاسخ دهند. آنها این پلتفرم‌ها را ایجاد کرده و باید از ایمن بودن آنها اطمینان حاصل کنند.

​​