تلفن همراه

حمایت چاینا موبایل از OpenRAN

ICTna.ir - بزرگ‌ترین اپراتور جهان، یعنی چایناموبایل، حمایت و پشتیبانی کامل خود از طرح ابتکاری OpenRAN را اعلام کرده‌است که به دنبال تنوع بخشیدن به اکوسیستم وندورهای تلفن همراه می‌باشد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این اعلام موضع در طی سمپوزیوم oRAN از سوی معاون بخش فناوری های بیسیم چاینا موبایل اعلام شد، او گفت " ما به اجرای اوپن رن اعتقاد داریم که کل اکوسیستم را با هزینه‌های کم‌تر و بهره‌وری بالاتر با تنوع و انعطاف پذیری بیشتری تامین و توسعه خواهد داد".
 
حمایت چاینا تلکام از Open RAN بعنوان بزرگترین اپراتور تلفن همراه جهان اهمیت ویژه ای دارد. چراکه این اپراتور دسترسی ممتازی به دو وندور اصلی راهکارهای تله کام جهان یعنی هواوی و زد تی ای دارد. 
 
با این حال، بسیاری از اپراتورهایی که از نوکیا و نظایر آن استفاده می‌کنند، اصرار دارند که آن‌ها طرفدار OpenRAN باشند، اما واقعیت این است که این یک تهدید بزرگ برای مدل‌های کسب‌وکار آن‌ها است. بیشتر نقطه قوت این فن‌آوری افزایش رقابت وندورها در RAN با فرض این است که این کار قیمت‌ها را کاهش می‌دهد. دلایل بسیاری وجود دارد که چرا قوانین عرضه و تقاضا ممکن است در این مورد کاربرد نداشته باشند، با این حال، همچنان که هنوز محتمل است، تنگناهای رقابتی در زنجیره تامین و زنجیره تامین بر سر راه توسعه اوپن رن وجود دارد.
 
 
 
 

​​