رگولاتوری

ثبت نام آزمون رادیو آماتوری آغاز شد

 
معاون امور رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از آغاز ثبت‌نام آزمون رادیو آماتوری سطح مبتدی و عمومی در بازه زمانی سیزدهم آذر تا پانزدهم دی ماه سال جاری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، نسترن محسنی با اشاره به برگزاری آزمون به صورت الکترونیکی گفت: در سال جاری این آزمون علاوه بر علاقه‌مندان دریافت گواهی‌نامه سطح مبتدی، برای دارندگان گواهی نامه سطح مبتدی (درجه سه)، که متقاضی ارتقاء به سطح عمومی (درجه دو) هستند، نیز برگزار می‌شود.
وی درباره نحوه ثبت نام در این آزمون تاکید کرد: متقاضیان می‌توانند تا پایان وقت اداری روز پانزدهم دی ماه به سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به آدرس www.cra.ir، منوی خدمات الکترونیک، زیر منوی ارایه مجوزهای رادیویی، سامانه ثبت‌نام در آزمون رادیوآماتوری مراجعه کرده و پس از مطالعه موارد درج شده، برای ثبت‌نام در آزمون اقدام کنند. متقاضیان دریافت گواهینامه سطح مبتدی که پیش از این در سایت سازمان ثبت‌نام کرده‌اند، نیازی به ثبت‌نام مجدد نداشته و صرفاً باید با مراجعه به سامانه، درخواست شرکت در آزمون سال جاری را ارسال کنند.
محسنی تصریح کرد: دارندگان گواهی رادیو آماتوری سطح مبتدی متقاضی ارتقاء به سطح عمومی باید حداقل شش ماه با گواهی‌نامه مبتدی خود فعالیت کرده و گزارش تماس‌های خود را در سامانه رادیو آماتوری ثبت کرده باشند.
معاون امور رادیویی با اشاره به اینکه زمان دقیق برگزاری و جزییات آزمون از طریق پیامک و سایت رگولاتوری اعلام می‌شود، اظهار کرد: سوالات آزمون تئوری رادیو آماتوری در چهار حوزه "مقررات"، "مدارات الکترونیکی - مخابرات"، "انتشار امواج" و "رادیو آماتوری" و آزمون عملی (مورس) نیز شامل دو دسته سوالات شنیداری و نوشتاری تدوین شده است.
 

​​