تلفن همراه

اپراتورها برای ارتباطات مطلوب تلاش کنند

 
مشاور وزیر ارتباطات در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اپراتورها برای ایجاد ارتباطات مطلوب و ارتقا کیفیت شبکه برای مردم در روستا و شهرهای استان کرمانشاه تلاش کنند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه، ایرج روحی مشاور وزیر ارتباطات در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مناطق روستایی و مجری طرح توسعه خدمات عمومی اجباری در سفر دو روزه به کرمانشاه در جلسه بررسی وضعیت ارتباطات استان با بیان اینکه باید پوشش حداکثری با هزینه حداقلی برای ارتباطات مردم در شهرها و روستاها داشته باشیم، گفت: همه‌ اپراتورها برای خدمت‌رسانی به مردم باید تلاش کنند تا ارتباطات مطلوب با کیفیت مناسب به همراه ارتقای کیفیت شبکه برای مردم در روستا و شهرهای استان کرمانشاه برقرار شود.
در ادامه شهریار بهنیا مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمانشاه با ارائه گزارشی از وضعیت ارتباطی استان، بیان کرد: پروژه توسعه فیبرنوری مربوط به روستاهاست اما در استان کرمانشاه همه مسیرها به‌صورت رینگ برقرار است و شبکه فیبرنوری استان یک شبکه آماده برای برقراری ارتباطات در روستاها و شهرها محسوب می‌شود.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمانشاه افزود: در کرمانشاه ۲ فاز توسعه فیبرنوری داریم که تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد و از ۲۵۰ کیلومتر این پروژه ۲۰۵ کیلومتر آن اجرایی شده است.
بهنیا با اشاره به اینکه استان کرمانشاه دارای ۱۷۱۴ روستای بالای ۲۰ خانوار است، گفت: ۱۱۶۰ روستا تحت پوشش ایرانسل و ۹۰۰ روستا دارای پوشش همراه اول، ۱۸۴ روستا دارای پوشش ارتباطی های‌وب هستند.
براساس این گزارش، جلسه بررسی وضعیت ارتباطات استان کرمانشاه با حضور مجری طرح توسعه خدمات عمومی اجباری روستایی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، سرپرست مخابرات منطقه کرمانشاه، مسئولان حوزه USO و شرکت‌های خدمات ارتباطی همراه اول و ایرانسل برگزار شد.

​​