تلفن همراه

آیفون ۱۴ مکس احتمالا از نمایشگر ۶.۷ اینچی LTPS با نرخ تازه‌سازی ۶۰ هرتز بهره می برد

منبع: دیجیاتو
 
انتظار می‌رود اپل نسل آینده گوشی‌های خود را در چهار مدل آیفون ۱۴، ۱۴ مکس، ۱۴ پرو و ۱۴ پرو مکس روانه بازار کند و اکنون شنیده می‌شود که نسخه ۱۴ مکس احتمالا از نمایشگر ۶.۷ اینچی LTPS با نرخ تازه‌سازی ۶۰ هرتز بهره خواهد برد.
 
کاهش وابستگی به سامسونگ در آیفون ۱۴
گزارش جدیدی که توسط The Elec و به نقل از منابع زنجیره تامین نمایشگر منتشر شده است، عنوان می‌کند که اپل هنوز نوع نمایشگر آیفون ۱۴ مکس را مشخص نکرده است و به نظر می‌رسد غول فناوری مستقر در کوپرتینو بین نمایشگرهای ۶۰ هرتزی LTPS و پنل ۱۲۰ هرتزی LTPO تردید دارد.
 
با این وجود اگر اپل قصد داشته باشد برای نسل بعدی گوشی‌های خود از نمایشگر ۱۲۰ هرتزی LTPO بهره ببرد، باید این پنل‌ها را از سامسونگ تهیه کند که تقریبا انحصاری فناوری OLED LTPO را در اختیار دارد. غول فناوری کره جنوبی همچنین پنل‌های آیفون ۱۳ پرو و ۱۳ پرو مکس را نیز تامین می‌کند.
 
باید توجه داشت که اپل به دنبال تنوع بخشیدن به زنجیره تامین و کاهش وابستگی خود به سامسونگ است و به همین منظور میزان بهره‌مندی خود از پنل‌های تولیدکنندگانی مانند ال‌جی و BOE را افزایش می‌دهد. در این صورت، آیفون ۱۴ پرو مکس می‌تواند به نمایشگر ۶۰ هرتزی LTPS مجهز شود.
 
ال‌جی هنوز موفق نشده تا با فناوری LTPO به تولید نمایشگرهای OLED بپردازند و انتظار می‌رود سال آینده چیزی برای ارائه داشته باشد. از سوی دیگر، فناوری مشابه از شرکت BOE مستقر در چین نیز تا سال ۲۰۲۳ در دسترس نخواهد بود.
 
سامسونگ همچنان بزرگترین تامین‌کننده پنل‌های نمایشگر اپل برای گوشی‌های آیفون خواهد بود و می‌تواند در سال آینده حدود ۱۳۰ میلیون واحد را به خود اختصاص دهد. از سویی دیگر، انتظار می‌رود ال‌جی و BOE عرضه خود را به ترتیب تا ۶۰ میلیون و ۴۵ میلیون دستگاه افزایش دهند.
 
طبق گزارش‌های منتشر شده، نسخه استاندارد آیفون ۱۴ از نمایشگر ۶.۱ اینچی با نرخ تازه‌سازی ۶۰ هرتز بهره ببرد و نسخه مکس به نمایشگر ۶.۷ اینچی مجهز شود. همچنین گفته می‌شود آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس به ترتیب با نمایشگرهای ۶.۱ و ۶.۷ اینچی روانه بازار خواهند شد که از نرخ رفرش ۱۲۰ هرتز پشتیبانی می‌کند.

​​