تلفن همراه

کاربران ویندوز از سال ۲۰۲۲ به بازی‌های اندرویدی گوگل پلی دسترسی خواهند داشت

منبع: پیوست
 
براساس اعلام گوگل، کاربران ویندوز از سال آینده میلادی به Google Play Games دسترسی خواهند داشت و می‌توانند بازی‌های اندرویدی را روی سیستم ویندوزی اجرا کنند.
 
گوگل در مراسم The Game Awards 2021 که به صورت سالیانه بهترین بازی سال را مشخص می‌کند، اعلامیه غافلگیر کننده‌ای ارائه کرد. طبق گفته «گرگ هارتنل» مدیر محصول بازی‌های گوگل پلی، کاربران ویندوز از زمانی در سال ۲۰۲۲ می‌توانند بازی‌های اندروید را مستقیما از طریق گوگل روی رایانه‌های خود بازی کنند.
 
 
اجرای بازی‌های گوگل پلی روی ویندوز
در حالی که آمازون موفق شده بود با همکاری مایکروسافت اپ استور خود را برای ویندوز ۱۱ منتشر کند، گوگل اعلام می‌کند این برنامه بخشی از شراکت غول موتور جستجو با مایکروسافت نیست و در عوض یک توسعه مستقل محسوب می‌شود که گوگل به طور خصوص روی آن کار کرده است.
 
همانطور که انتظار می‌رود، گوگل جزئیات بیشتری درباره پروژه جدید خود ارائه نمی‌کند. با این وجود طبق صحبت‌های مدیر گوگل در مراسم صبح امروز می‌توان به چند نظریه دست پیدا کرد.
 
همانطور که اشاره شد، گوگل تایید کرده است که این یک اپلیکیشن مستقل خواهد بود. به عبارت دیگر، کاربران باید مانند سایر اپلیکیشن‌های ویندوز، این اپلیکیشن را نیز از گوگل دانلود و نصب کنند.
 
با توجه به اینکه پلتفرم بازی‌های گوگل پلی قرار است در دسترس قرار بگیرد، کاربران نیاز پیدا خواهند کرد تا درست مانند اندروید به حساب گوگل خود وارد شوند. یکی از سخنگویان گوگل در این رابطه توضیح داد که «بازیکنان می‌توانند از طریق اپلیکیشن جدید رایانه، کار خود را از همان نقطه قبلی در گوشی، روی دسکتاپ ادامه دهند.» بنابراین می‌توان انتظار داشت موارد ذخیره شده و سایر اطلاعات کاربران از پلتفرمی به پلتفرم دیگر منتقل شود.
 
سخنگوی غول موتور جستجو همچنین عنوان کرد که این محصول بهترین بازی‌های اندروید و اکوسیستم گوگل پلی را به رایانه‌های شخصی ویندوزی خواهد آورد. بنابراین می‌توان انتظار داشت که در ابتدا تعداد محدودی از بازی‌ها در دسترس کاربران ویندوز قرار بگیرد.

​​