اینترنت و شبکه

بازی

فناوری اطلاعات

December 14, 2021
12:26 سه شنبه، 23ام آذرماه 1400
کد خبر: 131353

تمرین جنگ فضایی به کمک بازی کامپیوتری

 
ایالات متحده آمریکا نخستین کشوری بود که در دوره ریاست جمهوری دانلد ترامپ اقدام به تاسیس شعبه ارتش فضایی کرد. این موضوع سرآغاز عصری جدید در تنش های نظامی بوده و این واحد ارتش آمریکا از بازی های ویدئویی برای شبیه سازی جنگ های فضایی استفاده می کند.
 
 تنها چند هفته پس از تمرین نظامی روسیه که طی آن یک ماهواره از رده خارج توسط این کشور با موشک مورد هدف قرار گرفت، ایالات متحده در حال آزمایش انعطاف پذیری ماهواره های خود  در برابر تهدیدات چین و روسیه است که کیلومترها ها بالاتر از سطح زمین قرار دارند.
گفتنی است ارتش فضایی ایالات متحده برای این عملیات آماده سازی از ماهواره های واقعی استفاده نکرده و تمرکز اصلی خود را بر شبیه‌ سازی ‌های رایانه ‌ای و بازی های ویدئویی شامل تصویرسازی شرایط بالقوه سرنگونی ماهواره‌ های ردیاب موشک ایالات متحده، پارازیت ماهواره‌ای و دیگر موارد مهم در جنگ های الکترونیکی قرار داد که تاکتیک‌های احتمالی جنگ های فضایی محسوب می شوند. 
 
کاتلین هیکس، معاون وزیر دفاع آمریکا در جریان بازدید از پایگاه نیروی فضایی شریور در کلرادو، تمرین آموزشی فضایی شبیه ‌سازی شده موسوم به پرچم فضایی را که توسط نیروهای آمریکایی طراحی شده بود، مشاهده کرد. این سیزدهمین رزمایش مشابه و سومین مانوری بود که در آن نیروهای بریتانیا، کانادا و استرالیا شرکت داشتند. به گزارش سیناپرس، هیکس در این رابطه اعلام کرد: این جنگ فضایی در دنیای مجازی شبیه سازی شده و اتفاق می افتد. با کمک این فناوری نیروهای ما می توانند به خوبی با یکدیگر همکاری کرده و ایده ها و روش های درست و نادرست را  شناسایی و چالش های این حوزه را ارزیابی کنند.
 
گفتنی است فرماندهان ارشد پنتاگون امیدوارند که در بودجه سال آینده آمریکا تمهیدات کافی برای بازدارندگی چین و روسیه در زمینه فعالیت های نظامی در فضا اندیشیده شود. به گزارش سیناپرس، این موضوع از نظر مقامات نظامی ایالات متحده بسیار مهم ارزیابی می شود زیرا پس از انجام موفقیت آمیز آزمایش موشک ضد ماهواره ای روسیه در ماه گذشته، مقامات آمریکایی بر این باورند که نیاز فزاینده ای برای مقاوم سازی شبکه ماهواره ای ایالات متحده در برابر حمله و استفاده از فرصت هایی مانند پرچم فضایی برای آموزش وجود دارد. باید توجه داشت که ماهواره ها برای ارتباطات نظامی، ناوبری موقعیت یابی جهانی و سیستم های زمان بندی که در صورت وقوع جنگ مورد نیاز است، حیاتی هستند.
 
این تمرین آموزشی موسوم به پرچم فضایی شامل یک گروه متخاصم است که شامل شبیه سازی یک کشور متجاوز با قابلیت های فضایی مانند روسیه یا چین می شود.
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.