تلفن همراه

امکان تست کرونا با گوشی هوشمند در خانه فراهم شد

منبع: کلیک
 
خبرگزاری فون آرنا از راه اندازی برنامه ویژه Detect به همراه کیت، خبر داد که به کاربران این امکان را می‌دهد تا در خانه با استفاده از گوشی هوشمندتان تست کرونا بگیرند. 
 
ممکن است پیش بیاید که داروخانه‌ها و خرده فروشان تست‌های کرونا را تمام کرده باشند و شما به آن نیاز داشته باشید، اما حالا می‌توانید از گوشی هوشمندتان و یک برنامه مخصوص برای انجام تست استفاده کنید.
 
برنامه Detect در اپ استور و گوگل پلی استور
گفته می‌شود برنامه Detect دقت ۹۷.۳ درصدی در تست PCR را ارائه داده و نتیجه را هم ظرف حدود یک ساعت به شما می‌دهد. این آزمایش با گوشی هوشمند شما و برنامه Detect که به ترتیب در App Store و Google Play Store برای iOS و اندروید منتشر شده در دسترس است.
 
برخی از تست‌ها ممکن است گیج کننده باشند، اما در این برنامه پیروی از دستورالعمل‌هایی که به صورت ویدئویی ظاهر می‌شوند، روند استفاده از Detect را تقریباً بی خطا می‌کند. ویدیو‌ها که دستورالعمل‌های گام به گام را نشان می‌دهند، دارای یک تایمر شمارش معکوس هستند تا تضمین کنند که دستورالعمل‌ها را دقیق دنبال می‌کنید. حتی می‌توانید قبل از رفتن به مرحله بعدی، هر ویدیو را دوباره پخش کنید.
 
این آزمایش مستلزم استفاده از تلفن هوشمند و برنامه است، زیرا نتایج به مقامات بهداشت عمومی مرتبط مطابق با الزامات محلی، ایالتی و فدرال در آمریکا گزارش می‌شود.
 
کیت پایه، که شامل یک تست و هاب قابل استفاده مجدد است، با قیمت ۷۵ دلار در وب سایت Detect در دسترس است و هر آزمایش ۴۹ دلار برای فرد هزینه خواهد داشت.
 
 
در مورد انواع سویه‌های کرونا که این تست می‌تواند تشخیص دهد، شرکت می‌گوید: «تست Detect با تجزیه و تحلیل بیوانفورماتیک نشان داده می‌شود تا همه انواع سویه‌ها، از جمله دلتا و امیکرون را شناسایی کند.»

​​