تلفن همراه

تیک تاک با کنار زدن گوگل، محبوب‌ترین دامنه دنیا در سال ۲۰۲۱ شد

منبع: زومیت
 
محبوبیت تیک تاک بین مردم تا حدی افزایش یافته است که این پلتفرم توانست با شکست‌دادن گوگل به محبوب‌ترین دامنه سال ۲۰۲۱ تبدیل شود.
 
نسل دیجیتالی امروزی، اولین نسل اجتماعی از جوانان محسوب می‌شوند که با دسترسی به اینترنت و فناوری دیجیتال قابل حمل، رشد کرده‌اند. با اینکه خیلی از جوانان و نوجوانان این نسل شاید از نظر دیجیتالی سوادی نداشته باشند، اما قدرت این نسل به حدی است که توانست تیک تاک، پلتفرم اشتراک‌گذاری ویدئو چینی را به محبوب‌ترین دامنه سال ۲۰۲۱ (۱۴۰۰) تبدیل کند.
 
گوگل به لطف طیف وسیعی از خدماتش، مانند نقشه‌ها، عکس‌ها و حتی پروازها، دامنه‌‌ی بسیار قدرتمندی به‌حساب می‌آید؛ اما این غول جستجو به گفته شرکت امنیت فناوری کلاودفلر، رتبه نخست محبوب‌ترین دامنه سال را به پلتفرمی به نسبت نوپا واگذار کرد.
 
به گزارش Cnet، کلاودفلر براساس رتبه‌بندی ترافیک اینترنتی، اعلام کرد که تیک تاک در سال ۲۰۲۱ (۱۴۰۰) عنوان محبوب‌ترین وب‌سایت جهان را از آنِ خود کرد.
 
در رتبه‌بندی ترافیک اینترنتی سال ۲۰۲۰ (۱۳۹۹) گوگل محبوب‌ترین دامنه سال بود و تیک تاک در رتبه هفتم فهرست قرار داشت. این شبکه اجتماعی امسال با کنار زدن گوگل، به جایگاه اول صعود کرد، اما باقی دامنه‌ها کماکان جایگاه سال گذشته خود را حفظ کرده‌اند.
 
تیک تاک در ابتدا با فیلم‌برداری مخاطبان از لب‌زدن خود با پخش آهنگ یا ویدیویی، به شهرت رسید؛ اما در دوران همه‌گیری کرونا با خانه‌نشینی مردم، افراد زیادی در همه رده‌های سنی، برای سرگرمی و استراحت به تیک تاک روی آوردند و بعد از آن این پلتفرم میزبان محتوا‌های بیشتری در دسته‌بندی‌های مختلف شد.
 
کلاودفلر درباره روند صعود تیک‌تاک، نوشت:
 
تیک تاک در سال ۲۰۲۱ (۱۳۹۹- ۱۴۰۰)، برای چند روز کوتاه بین ماه‌های فوریه (بهمن)، مارس (اسفند) و می (اردیبهشت)، در رتبه اول این فهرست قرار گرفت؛ اما از ۱۰ آگوست (۱۳ مرداد) به بعد در بیشتر روزها دامنه‌ای پیشتاز بود.
 
فهرست کامل ۱۰دامنه محبوب سال ۲۰۲۱ (‍۱۴۰۰):
 
TikTok
Google
Facebook
Microsoft
Apple
Amazon
Netflix
YouTube
Twitter
WhatsApp
امروزه دید بسیاری از مردم نسبت به پلتفرم تیک تاک تغییر کرده است و برندهای زیادی برای مصارفی مانند ایجاد کمپین و تبلیغات از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند.

​​