تلفن همراه

تعرفه جدید تلفن ثابت در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب شد

ICTna.ir - مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از تصویب تعرفه جدید تلفن ثابت در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات خبر داد و گفت: این تعرفه پس از تایید سازمان‌های مربوطه برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

WhatsApp Image 2021-12-23 at 11.38.08 AM.jpeg

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مجید سلطانی در حاشیه افتتاحیه بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی تلکام در پاسخ به سوال خبرنگار ایستنا افزود: عدد تعرفه و فرمول محاسبه آن توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ددگذاری و فرمول در سازمان تنظیم باید صورت بگیرد و کمیته های تخصصی برگزار شده و در کمتیه‌های تخصصی صورت گرفته و با تصویب آن در کمیسیون، به زودی ابلاغ خواهد شد.

او پیش از این گفته بود پس از بررسی صورت‌های مالی سال ۱۳۹۹ مشخص شد هزینه تمام شده برای نگهداری هر خط تلفن ثابت در هر ماه ۲۱ هزار تومان است و برای متعادل نگه داشتن قیمت‌ها پیشنهاد دادیم از روستاها مبلغ کمتری دریافت کنیم تا میانگین آن حدود ۱۶ هزار تومان شود. اگر این اتفاق رخ دهد و این تعرفه پرداخت شود، ما از نظر هزینه‌ها سر به سر می‌شویم.

سلطانی اظهار داشت: پیش از این به هر دلیلی جلوی رشد تعرفه تلفن ثابت گرفته شد و هم‌کدسازی هم حدود هشت هزار میلیارد تومان به مخابرات زیان وارد کرد و در نهایت هم دیوان عدالت اداری جلوی برنامه‌های مخابرات برای اصلاح تعرفه‌ها را گرفت.

او افزود: طی ۱۲ سال گذشته که تعرفه‌های تلفن ثابت تغییری نکرده، هزینه‌های ریالی ۱۵ برابر و هزینه‌های ارزی ۳۰ برابر شده اما درآمدهایش در بخش تلفن ثابت نه تنها افزایش پیدا نکرده بلکه کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: باتوجه به تغییر و تحولات صورت گرفته در دولت، شرکت مخابرات ارتباطات و هماهنگی خوبی را با مجموعه وزارت ارتباطات شروع کرده و کمیته‌های تخصصی مشترکی توسط مخابرات و بقیه شرکت‌های همکار ایجاد شده است. این همکاری و تشکیل کمیته‌های تخصصی به موضوع آماده‌سازی سیاست‌های درست و مقررات صحیح برای توسعه شبکه‌های ثابت و سیار و به طور کلی صنعت ICT کمک خواهد کرد.

او با بیان اینکه سال گذشته صورت‌‌های مالی مخابرات در بخش ارتباطات ثابت با زیان بسته شد، افزود: هم در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۰ و هم در سال ۹۹ شرکت مخابرات زیان‌ده بود.

داوود زارعیان، معاون تجاری شرکت مخابرات ایران نیز توضیح داد: با اقدام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای تغییر تعرفه‌های تلفن ثابت، شرکت مخابرات ایران متعد شده است افزایش درآمد ناشی از تعدیل تعرفه‌ها را در بخش توسعه سرمایه‌گذاری کند.


​​