تلفن همراه

درآمدهای مخابرات بیش از ۹۶ میلیارد تومان کاهش یافت

منبع: پیوست
 
درآمدهای شرکت مخابرات ایران در آذر ماه سال جاری نسبت به ماه قبل، بیش از ۹۶ میلیارد تومان کاهش یافت. این در حالی است که تا پایان آبان ماه امسال روند روبه رشد درآمدهای مخابرات، ادامه یافته بود.
 
صورت‌های مالی شرکت مخابرات ایران که روی سایت کدال منتشر شده است نشان می‌دهد مجموع درآمدهای این شرکت در آذر سال جاری نسبت به آبان ماه با کاهش ۱۳.۷ درصدی روبرو بوده است. این کاهش در تمامی بخش‌های درآمدی مخابرات مانند دیتا و صوت دیده می‌شود.
 
درآمدهای شرکت مخابرات ایران در آبان و آذر ۱۴۰۰
کاهش درآمدهای مخابرات در بخش‌های مختلف این شرکت بیش از همه مربوط به خدمات مخابراتی است که شامل سرویس‌هایی می‌شود که شرکت مخابرات در اختیار دیگر شرکت‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌گذارد. به اشتراک‌گذاری زیرساخت‌های مخابراتی و کسب درآمد از آنها موضوعی است که در سال‌ها اخیر بارها از سوی دولت به آن تاکید شده؛ اما شرکت‌های خصوصی تاکنون نتوانسته‌اند راهی برای تعامل پایدار با مخابرات پیدا کنند.
 
درآمدهای شرکت مخابرات ایران در حالی با کاهش نسبت به ماه پیش روبرو شده است که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۳۶ درصد رشد را نشان می‌دهد. همچنین درآمد‌های به‌دست‌آمده از ابتدای سال مالی تا پایان آذرماه سال جاری با افزایش ۱۸ درصدی روبه‌رو بود.
 
بیشترین بخش درآمدی شرکت مخابرات مربوط به خدمات دیتا است که بیش از ۴۸۵ میلیارد تومان می‌شود. همچنین درآمدهای مربوط به صوت در آذر ماه بالغ بر حدود ۸۵ میلیارد تومان بوده است که مخابرات امیدوار است با اجرایی شدن طرح شورای رقابت، این بخش از آمدش با افزایش روبرو شود.
 
روند درآمدی شرکت مخابرات ایران در ۹ ماه ابتدایی ۱۴۰۰
درآمدهای مخابرات از ابتدای ۱۴۰۰ تا پایان آبان ماه به صورت ثابت افزایشی بوده‌اند و در آبان به قله ۷۰۲ میلیارد تومانی رسیدند؛ اما در آذر با کاهش چشمگیری روبرو شده‌اند.

​​