تلفن همراه

ایرپادز پرو ۲ با فناوری Lossless Audio عرضه می‌شود

منبع: آی تی ایران
0cf63c10-af5b-11ea-b47d-2898c24eade1-780x470.jpg
 
اپل تاکنون چند مدل ایرپادز را تولید و روانه بازار کرده و در این بین، مدل‌های ایرپادز پرو از قابلیت‌ها و ویژگی‌های پیشرفته‌تری نسبت به مدل‌های معمولی ایرپادز برخوردارند.
 
این شرکت چندی پیش نیز از نسل سوم ایرپادز خود که به برخی از قابلیت‌های پیشرفته ایرپادز پرو مجهز بود، رونمایی کرد. حال سوال اینجاست که با توجه به نزدیک‌تر شدن مشخصات و قابلیت‌های مدل‌های متعلق به این دو خانواده، اپل چگونه می‌خواهد نسل دوم ایرپادز پرو را که قرار است به زودی معرفی و وارد بازار شود، از نمونه‌های معمولی متمایز کند؟
 
در همین رابطه اخیر وب‌سایت 9to5mac با انتشار گزارشی به نقل از مینگ-چی کو، تحلیلگر ارشد محصولات اپل، مدعی شد که نسل دوم ایرپادز پرو مجهز به فناوری Lossless Audio وارد بازار خواهد شد.
 
اگرچه هنوز جزییات دقیقی در این خصوص منتشر نشده اما اضافه شدن این فناوری می‌تواند به خریداران ایرپادز پرو ۲ این نوید را بدهد که می‌توانند فایل‌های صوتی را با کیفیت بسیار بالایی به نسبت دیگر هدفون‌های بی‌سیم موجود گوش کنند.
 
این کارشناس فناوری مدعی شد که عضو جدید خانواده ایرپادز پرو با طراحی جدیدی عرضه خواهد شد. همچنین کیس ایرپادز پرو نیز همانند ردیاب هوشمند ایرتگ از قابلیت تولید صدا برخوردار است که می‌تواند در مواقعی که کاربر یکی از ایربادهای خود را گم می‌کند، به کار آید و آن را پیدا کند.
 
با توجه به محدودیت‌های بلوتوث، مشخص نیست که اپل چگونه می‌خواهد فناوری Lossless Audio را به این محصول اضافه کند. با این حال اخیرا گری گیوز از مدیران ارشد اپل در مصاحبه‌ای اعلام کرد که تیم تحت هدایت وی در حال کار روی فناوری‌های برای ارتقای پهنای باند هستند.
 
این چنین به نظر می‌رسد که اپل همچنان فناوری ارتباطی بلوتوثی را در ایرپادز پرو ۲ حفظ خواهد کرد اما احتمالا از یک کدک صوتی جدید برای پشتیانی Lossless Audio در این محصول استفاده خواهد کرد.
 
این موارد در حالی مطرح می‌شود که هنوز صحبت ادعای مینگ-چی کو تایید نشده و از آنجایی که چند ماهی به رونمایی و عرضه ایرپادز پرو ۲ باقی مانده، این احتمال وجود دارد که اپل بخواهد از تصمیم خود برای استفاده از این فناوری صرف‌نظر کند.
 
اگرچه ایرپادز پرو اپل از فناوری‌هایی همچون حذف نویز فعال و سری‌های سیلیکونی بهره می‌برد، اما نسل سوم ایرپادز این شرکت از کیفیت صدا و قابلیت‌های صوتی پیشرفته‌ای بهره می‌برد و از طول عمر باتری بالایی نیز برخوردار است.
 
با این حال، تعبیه فناوری Lossless Audio، طراحی جدید و کیس هوشمندتر می‌توانند افزایش قیمت ایرپادز پرو۲ را توجیه کنند و این محصول را به گزینه‌ای متمایز با دیگر محصولات این شرکت و نمونه‌های موجود در بازار تبدیل کند.

​​