تلفن همراه

در آیفون 14 بریدگی نمایشگر جای خود را به حفره کپسولی‌شکل می‌دهد

منبع: زومیت
 
یکی از افشاگران خوش‌سابقه می‌گوید اپل می‌خواهد در صفحه‌نمایش آیفون 14 به‌جای ناچ از حفره‌ای کپسولی‌شکل استفاده کند.
 
طی چند وقت اخیر شایعه‌های متعددی را درباره‌ی گوشی‌های مورد انتظار سری آیفون ۱۴ اپل (Apple iPhone 14) شنیده‌ایم و آن‌طور که به‌نظر می‌رسد کوپرتینویی‌ها قصد دارند تغییرات محسوسی را در گوشی‌های نسل جدید خود اعمال کنند. مارک گارمن، تحلیلگر بلومبرگ که سابقه‌ی درخشانی در زمینه‌ی افشای اطلاعات مربوط به اپل دارد، مدعی شده گوشی‌های سری آیفون 14 دارای بریدگی (ناچ) در بالای صفحه‌نمایش نخواهند بود. گارمن می‌گوید اپل به پیشرفت‌های لازم دست پیدا کرده است تا حسگرهای موردنیاز را درون حفره‌ای کپسولی جای دهد.
 
به گزارش Gizmochina، اپل قبلاً اعلام کرده که حضور بریدگی در بالای صفحه‌نمایش آیفون‌هایش ضروری است، چون این بریدگی از حسگرهایی میزبانی می‌کند که برای کارکرد دوربین سلفی و البته فناوری فیس ID لازم هستند. اینکه اپل چگونه می‌تواند حسگرهای متعدد را درون حفره‌‌ی جدید جای دهد،‌ سؤالی است که قطعاً پاسخ جالبی دارد.

 
پیش از انتشار گزارش جدید مارک گارمن، رسانه‌ی کره‌ای The Elec نیز مدعی شده بود گوشی‌های آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس به‌جای ناچ سراغ استفاده از حفره در بالای نمایشگر می‌روند. حتی مینگ‌چی کو نیز قبلاً گفته که آیفون ۱۴ اپل از حفره‌ای در بالای نمایشگر استفاده می‌کند. تعدد گزارش‌های مربوط به حذف بریدگی باعث می‌شوند تا حد زیادی این شایعه‌ها باورپذیر به نظر برسند.
 
اپل نخستین بار در گوشی آیفون ۱۰ سراغ بریدگی نمایشگر رفت و از زمان عرضه‌ی این گوشی (در سال ۲۰۱۷) تاکنون تغییرات چندانی در طراحی پنل جلوی گوشی‌هایش انجام نداده. بریدگی در آیفون‌ها میزبان سیستم دوربین TrueDepth است که دوربینی مادون قرمز، فلاش، دوربین سلفی و پروژکتور نقطه‌ای را شامل می‌شود.
 
برخی گزارش‌ها می‌گویند مدل‌های عادی خانواده‌ی آیفون ۱۴ همچنان به استفاده از بریدگی ادامه می‌دهند و اپل صرفاً در مدل‌های پرو سراغ حفره می‌رود. گزارش‌هایی دیگر اعلام می‌کنند اپل در نسل جدید گوشی‌هایش سراغ نسخه‌ی بهبودیافته‌ی فناوری فیس ID با حسگر لیزری ToF می‌رود.

​​