تلفن همراه

ارزش اپل به ۳ تریلیون دلار رسید

منبع: آی تی ایران
با افزایش قیمت هر سهم اپل در بازار، ارزش این شرکت از مرز ۳ تریلیون دلار عبور کرد.
 
این موفقیت بزرگ برای اهالی کوپرتینو در حالی به دست آمد که این شرکت تقریبا یک سال پیش توانسته بود به عدد ۲ تریلیون دلار برسد و حدود سه سال پیش نیز از مرز یک تریلیون دلار عبور کرده بود. اکنون اما اپل توانسته به عنوان اولین شرکت ۳ تریلیون دلاری جهان تبدیل شود.
 
این شرکت بخش عمده‌ای از این موفقیت را مدیون گوشی‌های آیفون است که با ورود خود، تحویلی بزرگ را در صنعت گوشی‌های هوشمند ایجاد کردند و درآمدهای هنگفتی را برای این شرکت به ارمغان آوردند.
 
علاوه بر آیفون، اپل در فروش دیگر محصولات و عرضه برخی از سرویس‌های خود نیز بسیار موفق عمل کرد که از جمله آنها می‌توان به رایانه‌های مک. اپل واچ و. . اشاره کرد. حتی طبق گفته اپل، میزان فروش مک‌های این شرکت در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۱، به رکوردی جدید دست یافت.
 
در حال حاضر، شرکت‌های تریلیون دلاری دیگری نیز در بازار حضور دارند که شامل آمازون، گوگل، مایکروسافت و تسلا می‌شوند. شرکت متا (فیسبوک سابق) نیز در ماه ژوئن توانسته بود از مرز یک تریلیون دلار عبور کند اما در حال حاضر ارزش آن کمتر از این عدد است.
 
به هر روی، بخش قابل توجهی از رشد ارزش سهام اپل در روزهای همه‌گیری کرونا رقم خورد و بر اساس جدیدترین گزارش، میزان درآمدهای این شرکت در سه ماهه پایانی سال جاری، با رشدی ۴۷ درصدی در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته همراه بود.

​​