فناوری اطلاعات

۱۴۷۳‌ شغل دارای نماد اعتماد الکترونیکی در قم فعال است

منبع: ایرنا
 مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم از فعالیت هزار و ۴۷۳ کسب و کار اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیکی در این استان خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۸۵ کسب و کار آنلاین فعال در استان موفق به گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی شده‌اند.
 
 
به گزارش  روابط عمومی اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم، جواد غلام پور در گفت‌وگویی با اشاره به اهمیت کسب و کارهای الکترونیکی در توسعه اقتصادی و افزایش سطح رفاه مردم اظهار داشت: ساماندهی وبگاه‌های تجاری در کشور گام موثری برای ایجاد و توسعه تجارت الکترونیکی است به نحوی‌که مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از پایبندی تارنماها به تعهدهای خود در قبال آنان و حقوق مصرف کنندگان، اقدام به خرید می‌کنند.
 
غلام پور با اشاره به اینکه از ابتدای سال ۹۹ تاکنون ۳۸۷ کسب و کار آنلاین در استان موفق به گرفتن این‌ماد شده­‌اند، اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا، یکی از هدف‌ها و برنامه‌هایی که در استان مورد توجه قرار گرفت توسعه تجارت الکترونیک و افزایش بازدهی کسب­‌وکارهای این حوزه بود که اقدام‌هایی همچون فعال‌سازی پوشش نسل پنجم تلفن همراه، افزایش سرعت و پهنای باند اینترنت، توسعه و ‌ارتقا زیرساخت‌های فناوری اطلاعات موجب شد، گام­‌های مهمی در این زمینه برداشته شود.
 
وی بیان کرد: برای تشویق مردم به استفاده از تراکنش‌ها و خریدهای اینترنتی و حمایت از کسب و کارهای آنلاین علاوه بر ایجاد بستر کافی و مناسب باید فرهنگ‌سازی در این زمینه انجام شود.
 
غلام پور تصریح کرد: با توجه به اهمیت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در زمان همه‌گیری ویروس کرونا برای خرید و فروش کالا، ۱۸ هزار و ۷۹۰ مرسوله در بستر خرید و فروش اینترنتی از طریق اداره کل پُست استان در نیمه نخست سال مبادله شده است.

​​