فناوری اطلاعات

ابتکار عمل نرم افزاری ان ویدیا برای حضور در متاورس

منبع: مهر
 
شرکت ان ویدیا از عرضه یک نرم افزار رایگان برای استفاده هنرمندان و دیگر خالقان محتوا خبر داده تا آنها بتوانند در دنیای مجازی متاورس محتوا تولید کنند.
 
به نقل از رویترز، ان ویدیا همچنین در حال توافق با چند بازار فروش محصولات هنری است تا تولیداتی که بدین شکل در دسترس قرار می‌گیرند از سوی هنرمندان در بازارهای مذکور که سه بعدی و مجازی هستند عرضه شده و به فروش برسند.
 
دنیای مجازی متاورس، دنیایی است که دسترسی به آن از طریق هدست های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده صورت می‌گیرد و به مقدار زیادی به فناوری سخت افزارهای گرافیکی نیمه هادی‌های تولیدی شرکت ان ویدیا وابسته است.
 
ان ویدیا در تلاش است در زمینه تولید سخت افزارهای مورد استفاده در دنیای متاورس پیشتازی کند و از سوی دیگر به دنبال عرضه ابزار نرم افزاری برای خلق و فروش چنین محتوایی در دنیای مجازی نیز هست. ان ویدیا بر این باور است که از این طریق می‌تواند درآمد خود را به میزان چشمگیری افزایش دهد.
 
ان ویدیا در نمایشگاه سی ای اس ۲۰۲۲ نسخه‌ای رایگان از نرم افزار امنیورس خود را عرضه کرده که برای خلق جهان‌های مجازی مورد استفاده هنرمندان کاربرد دارد و استفاده از نسخه پولی آن سالانه ۹۰۰۰ دلار هزینه دارد.

​​