لبه تکنولوژی

خودروهای متصل در مرکز توجه CES2022

LG-Omnipod-770x285.jpg
 
ICTna.ir - تولیدکنندگان و شرکت‌های فناوری، موتورهای هوشمند جدید و نرم‌افزار اتصال یکپارچه را در نمایشگاه فناوری CES عرضه کردند. این روند نشان‌دهنده همگرایی بیشتر بین این دو صنعت در سال های بعد است.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، یکی از بلندپروازانه‌ترین کانسپت‌های رونمایی‌شده در نمایشگاه امسال به شکل Omnipod ال‌جی بود -که تصویر آن را در بالای این خبر میبینید- این محصول را که شرکت کره جنوبی ال جی آن را به عنوان "کابین مفهومی تحرک آینده" که می‌تواند فضا را برای هدف بازسازی کند، توصیف کرده است.
 
اساساً این مفهومی برای نوعی کاروان فوق پیشرفته معرفی شده است. می‌توان آن را با ویژگی‌های داخلی و خارجی ماژولار مثل یخچال و مبلمان جمع شونده ارتقا داد.
 
این دستگاه دارای یک سیستم پشتیبانی کننده متاورس هم هست.علاوه بر این، یک سرویس نگهبانی هوش مصنوعی هم در آن تعبیه شده است.
 
از مجموعه‌ای از بیانیه‌های مطبوعاتی که کوالکام در کنار ارائه‌اش منتشر کرد، هفت موردش مختص خودروهای متصل و خودران و معاملات با سازندگان خودرو بود. این غول تراشه های موبایل اخیراً تغییرات بزرگی در صنعت نوظهور خودروهای هوشمند ایجاد کرده است و با پرداخت 4.5 میلیارد دلار شرکت فناوری خودرو Veoneer را در ماه اکتبر به مالکیت خود دراورده است.
 
یادمان باشد کوالکام از راه حل رانندگی خودکار Snapdragon Ride خود در CES 2020 رونمایی کرده بود.

​​