تلفن همراه

راکوتن به OpenRAN جانی تازه داد

 
rakuten-drone-770x285.jpg
 
ICTna.ir - تلاش ها برای جلب توجه و تمرکز روی OpenRAN به لطف راکوتن شدت میگیرد. 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این گروه مخابراتی ژاپنی واحد سمفونی خود را به یک شرکت تابعه مجزا تبدیل کرده است که به آن اجازه می دهد تا مجموعه زیرساخت ها و پلتفرم های 4G و 5G خود را در بازار جهانی عرضه کند.
 
گفته میشود این نوعی جدایی نیست که به فروش منجر شود. تمام سهام Symphony به Rakuten تعلق دارد. در عوض، این سیگنال واضح‌تری را به بازار می‌فرستد تا مشخص کند طرح OpenRAN Rakuten چیست و به مشتریان اعلام میکند که قطعاً با یک فروشنده سروکار دارند، نه اپراتوری که به نوعی ممکن است با خود آنها در تضاد منافع باشد.
 
همچنین این ایده را تقویت می‌کند که Rakuten به فناوری OpenRAN ایمان محکمی دارد و مایل است تلاش خود را برای تشویق به پذیرش جهانی و البته کسب درآمد از آن افزایش دهد. واحد تازه تاسیس شده توسط مدیر ارشد فناوری Rakuten، "طارق امین" رهبری می شود.
 
هدف این کسب‌وکار جدید، ارائه یک پلتفرم ابری ارتباطی مقرون به صرفه است؛ مقرون‌به‌صرفه برای اپراتورها، مشاغل و سازمان‌های دولتی در سرتاسر جهان تا با تجمیع محصولات و خدمات مرتبط با شبکه‌های موبایلی مبتنی بر OpenRAN بر مبنای خدمات ابری از جمله Rakuten Communications توسعه پیدا کنند.
 

​​