فناوری اطلاعات

رویداد E3 سال جاری با توجه به شیوع گونه امیکرون به صورت آنلاین برگزار می‌شود

منبع: دیجیاتو
 
انجمن نرم‌افزار سرگرمی (ESA) با اشاره به نگرانی‌های موجود درباره ویروس کرونا اعلام کرد که رویداد E3 یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های سالانه صنعت بازی، بار دیگر در تابستان امسال به صورت آنلاین برگزار خواهد شد. با این وجود E3 برای سومین سال متوالی به صورت حضوری برگزار نخواهد شد.
 
ESA در بیانیه خود توضیح داد: به دلیل خطرات بهداشتی مداوم پیرامون ویروس کرونا و تاثیر احتمالی آن بر ایمنی غرفه داران و شرکت کنندگان E3 در سال 2022 به صورت حضوری برگزار نخواهد شد. با این حال، ما در مورد آینده E3 هیجان زده هستیم و اشتیاق داریم تا به زودی جزئیات بیشتری را اعلام کنیم.
 
برگزاری آنلاین رویداد E3 برای سومین سال متوالی
 
ESA هیئت برگزاری این رویداد در ابتدا برنامه‌ریزی کرده بود تا پس از سال‌ها حضور دیجیتال، در سال 2022 E3 را به صورت حضوری برگزار کند. اما با شیوع گونه امیکرون و افزایش تعداد موارد ابتلا در ایالات متحده، به نظر می‌رسد ESA نتیجه گرفته که میزبانی کنفرانسی با حضور هزاران روزنامه‌نگار، توسعه‌دهنده بازی و طرفداران در تابستان امسال ارزشی ندارد.
 
لغو رویداد حضوری E3 یکی از چندین موارد مهم سال جاری محسوب می‌شود که تحت تاثیر موج جدید کرونا قرار گرفته است. نمایشگاه CES 2021 نیز هرچند هم اکنون در حال برگزاری است اما بسیار تحت تاثیر این روند قرار گرفته بود و شرکت‌های زیادی از جمله گوگل، اینتل، مرسدس و بی‌ام‌و از حضور در این رویداد خودداری کردند و حتی قرار است به خاطر کرونا یک روز زودتر به پایان برسد.
 
همچنین اندکی پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه E3 2022 یک رویداد کاملا مجازی خواهد بود، «جف کیلی» مجری و کارگردان مراسم The Game Awards نیز اعلام کرد که رویداد «جشن بازی‌های تابستانی» (Summer Games Fest) خودش نیز در سال 2022 بازخواهد گشت.
 
E3 2022 در ژوئن سال جاری برگزار خواهد شد و انتظار می‌رود تا شاهد حضور بسیاری از استودیوها توسعه‌دهنده در آن باشیم تا از بازی‌های جدید خود رونمایی کنند.

​​