تلفن همراه

توییتر قابلیت پاسخ دادن به توییت از طریق عکس یا ویدیو را آزمایش می‌کند

منبع: دیجیاتو
 
توییتر در حال آزمایش قابلیت جدیدی شبیه به تیک تاک تحت عنوان «Tweet Take» است که به کاربران اجازه می‌دهد واکنش خود به یک توییت (Quote Tweet) را با کمک عکس یا ویدیو ارسال کنند.
 
به گفته توییتر، این ویژگی در حال حاضر فقط برای کاربران سیستم عامل iOS در حال آزمایش است و اگر به آن دسترسی داشته باشید، در منوی ریتوییت گزینه جدید تحت عنوان «نقل قول توییت با واکنش» (Quote Tweet with reaction) مشاهده خواهید کرد. با انتخاب آن به صفحه‌ای می‌روید که در آن می‌تواند عکس یا ویدیو جدیدی بگیرید یا از موارد داخل گالری خود استفاده کنید و همچنین توییت مورد نظر شما در بالای آن نمایش داده می‌شود.
 
برای مشاهده این قابلیت، می‌توانید به این لینک مراجعه کنید که یکی از مدیران توییتر برای ارسال توییت خود از آن استفاده کرده است. همچنین Tweet Take شبیه به ویژگی پاسخ ویدیویی تیک تاک است که اینستاگرام نیز اخیرا آن را برای Reels خود اضافه کرده بود.
 
 
نگرانی از قابلیت جدید توییتر
با این حال برخی کاربران توییتر از این ویژگی جدید ابراز نگرانی کرده‌اند، زیرا راه آسانی برای آزار و اذیت محسوب می‌شود. در حالی که پیش از این امکان محدودسازی پاسخ دهندگان به توییت فراهم شده بود اما بررسی محتوای یک عکس یا ویدیو سخت‌تر است.
 
سخنگوی توییتر «ویویانا ویوال» ضمن اعلام این موضوع که هنوز راهی برای غیرفعال کردن این ویژگی وجود ندارد، درباره نگرانی‌های کاربران توضیح داد:
 
ایمنی کاربران در توییتر اولویت اصلی ما است و در حالی که انتظار نداریم تا از آن به شکل مضر استفاده شود، استفاده از این ویژگی را به دقت زیر نظر خواهیم داشت و اطمینان حاصل می‌کنیم که هرگونه سوءاستفاده طبق قوانین توییتر مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 
توییتر همچنین اعلام کرد که در حال آزمایش یک طراحی جدید است که باعث می‌شود کاربران به جای فشار دادن دکمه «توییت جدید»، با استفاده از نوار جدیدی در صفحه اصلی نوشتن توییت را آغاز کنند.

​​