تلفن همراه

رشد ۵۲ درصدی سود سامسونگ از محل عرضه نیمه‌هادی

ICTna.ir - سامسونگ در فصل پایانی سال در مقایسه با زمان مشابه در سال قبل، رشد ۵۲ درصدی در درآمدهایش داشته که ناشی از افزایش درخواست‌ها برای خرید تراشه‌‌های این شرکت بوده است.

im-461419.jpeg

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بزرگترین سازنده گوشی هوشمند و تراشه کارت حافظه در دنیا سود عملیاتی حدود ۱۳.۸ تریلیارد ووان کره جنوبی معادل ۱۱.۴ میلیارد دلار در طول سه ماهه منتهی به ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱ داشته است. این رقم ۹.۰۵ تریلیارد ووان در سال قبل بوده است.

 یک شرکت کره جنوبی تخمین زده است سامسونگ توانسته ۷۶ تریلیون فروش داشته باشد که ۲۴ دصد بیش از رقم فروش در سال گذشته بوده و رکورد بزرگی برای این کمپانی محسوب می‌شود.

ارتقای سطح بالای سامسونگ نشان‌دهنده قدرت سازندگان تراشه است که در طول مدت بحران تراشه در دنیا توانسته تامین بخشی از آن را برعهده بگیرد.

درحال حاضر سامسونگ یکی از مهمترین سازندگان لوازم الکترونیکی و تامین‌کننده قطعات برای شرکت‌های بزرگ فناوری از جمله اپل و سونی محسوب می‌شود.

سامسونگ و بسیاری دیگر از تولیدکنندگان تراشه به دنبال پاندمی ویروس کرونا و کمبود گسترده این محصول و همچنین افزایش قیمت آن به دلیل افزایش تقاضا برای دستگاه‌هایی که به نیمه‌هادی‌ها نیاز دارند، در این مدت با جهش درآمدهای خود مواجه شدند.

تحلیلگران انتظار داشتند سامسونگ در فصل پایانی سال ۲۰۲۱ حدود ۱۵.۲ تریلیون ووان سود عملیاتی و ۷۵ تریلیون ووان درآمد داشته باشد. سامسونگ قرار است گزارش کامل درآمدهای خود را در پایان ماه ژانویه منتشر کند.

در پی برآوردهای صورت گرفته از جهش درآمدی سامسونگ، ارزش سهام آن در معاملات اولیه روز جمعه در کره جنوبی ۱.۳ درصد افزایش یافت.           


​​