فناوری اطلاعات

روسیه ۶ مظنون دیگر گروه هکری REvil را بازداشت کرد

منبع: مهر
 
روسیه که روز گذشته با دستگیری ۱۴ نفر گروه هکری REvil را منحل کرده بود، علاوه بر ۲ نفری که نخست اعلام شد ۶ نفر دیگر از اعضای گروه را نیز به اتهام قاچاق سرمایه مدت ۲ ماه بازداشت کرد.
 
 به نقل از رویترز، روز گذشته پلیس و سرویس امنیت فدرال روسیه گروه هکری REvil را منحل کردند. در این میان دو نفر ۲ ماه بازداشت شدند. اکنون دادگاهی در مسکو ۶ مظنون دیگر به همکاری در گروه هکری را به جرم قاچاق سرمایه به مدت ۲ ماه بازداشت کرده است.
 
نام دو نفری که قبلا به مدت ۲ ماه بازداشت شده اند رومن مورومسکی و آن دری بسونوف است.دادگاه نام ۶ فرد دیگر این گروه که بازداشت شده اند را میخائیل گولوواچوک، روسلان خانسویاروف، دیمیتری کوروتایف، آلکسی مالوزومف، آرتیوم زایتس و دانیلی پوزیروسکی اعلام کرد.
 
طی عملیات روز گذشته سرویس امنیت فدرال روسیه و پلیس برای منحل کردن این گروه هکری ۲۵ مکان جستجو و ۱۴ نفر دستگیر شدند. همچنین در این فرایند ۴۲۶ میلیون روبل، ۶۰۰ هزار دلار، ۵۰۰ هزار یورو، تجهیزات رایانشی و ۲۰ خودروی لوکس نیز کشف و ضبط شد.
 
دولت روسیه اعلام کرد به درخواست آمریکا اعضای این گروه دستگیر و منحل شده است.
 
ایالات متحده آمریکا در نوامبر ۲۰۲۱ میلادی جریمه ای ۱۰ میلیون دلاری برای اطلاعاتی درباره شناسایی یا مکان اعضایREvil تعیین کرد.

​​