تلفن همراه

اپل تایید کرد: سری آیفون 13 از قابلیت «حذف نویز» برای تماس‌ها پشتیبانی نمی‌کنند

منبع: دیجیاتو
 
پشتیبانی اپل به صورت رسمی تایید کرد که سری آیفون 13 فاقد ویژگی «حذف نویز» (Noise Cancellation) برای تماس‌ها است، قابلیتی که بیش از یک دهه در دسترس گوشی‌های آیفون قرار داشته است.
 
در چند وقت گذشته، برخی کاربران به مشکل عدم وجود ویژگی کاهش نویز برای تماس‌های تلفنی خود در تنظیمات گوشی‌های سری آیفون 13 اشاره کرده‌ بودند. اکنون یکی از کاربران گفتگوی خود با پشتیبانی اپل را به اشتراک گذاشته و طبق گفته کوپرتینویی‌ها، ظاهرا این قابلیت بدون دلیل خاصی به طور کلی از گوشی‌های جدید اپل حذف شده است.
 
پشتیبانی اپل در پیام خود به این کاربر توضیح می‌دهد:
 
ویژگی حذف نویز در گوشی‌های آیفون 13 در دسترس نیست، به همین دلیل این گزینه را در تنظیمات مشاهده نمی‌کنید.
 
شکایت کاربران از عدم وجود این ویژگی در آیفون 13
 
تقریبا از یک ماه پیش، کاربران شبکه‌های اجتماعی به عدم وجود ویژگی حذف نویز در نسل جدید گوشی‌های اپل برای تماس‌های تلفنی خود اشاره می‌کنند که تاثیر بسیار زیادی روی کیفیت تماس‌ها می‌گذارد. همچنین این قابلیت در نسخه‌های قبلی گوشی‌های آیفون و بخش Accessibility تنظیمات آن‌ها وجود داشته، اما اکنون هیچ نشانه‌ای از آن وجود ندارد.
 
یکی از کاربران توضیح می‌دهد که در گذشته با پشتیبانی اپل صحبت کرده و ظاهرا آن‌ها در حال رفع این مشکل بوده‌اند:
 
من با پشتیبانی اپل در این مورد صحبت کرده‌ام. آن‌ها از این مشکل آگاه هستند و در حال حاضر تلاش می‌کنند تا آن را برطرف کنند. این مشکل همچنین هنگام مکالمه با آیفون 13 در CarPlay نیز دردسرساز است و باید در اسرع وقت برطرف شد.
 
هم اکنون هیچ توضیح بیشتری درباره اینکه چرا اپل از ارائه این ویژگی در گوشی‌های سری آیفون 13 صرف نظر کرده و آیا قصد دارد در آینده آن را برطرف کند یا خیر، وجود ندارد. بنابراین تمام تماس‌های تلفنی کاربران بدون این ویژگی برقرار خواهد شد و تنها در صورت استفاده از هدفون‌هایی با قابلیت حذف نویز داخلی می‌توانید کیفیت تماس‌های خود را افزایش دهید.

​​