فناوری اطلاعات

ارایه اجباری خدمات پستی در دفاتر پیشخوان قم ممنوع است

 
مدیرکل ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات قم گفت: ارایه اجباری برخی خدمات پُستی و یا سایر خدمات دستگاه­‌های اجرایی در تمام دفاتر پیشخوان این استان ممنوع می‌باشد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم،جواد غلامپور درجلسه کارگروه دفاتر پیشخوان خدمات دولت افزود: دفاتر پیشخوان صرفا مجاز به اطلاع رسانی خدمات نوین و باارزش افزوده پستی بوده و ارباب رجوع درانتخاب نوع خدمات مخیر هستند. 
 
وی اظهار داشت: جمع­‌آوری مرسوله‌های پُستی از دفاتر پیشخوان از وظایف اداره‌کل پُست استان بوده و کمبود خودرو و مشکل جمع­‌آوری مرسوله‌های پُستی در اسرع وقت مرتفع شود. 
 
قم دارای ۷۶ دفتر پیشخوان است که ۳۵۲ خدمت ۲۶ دستگاه‌ اجرایی دولتی و شرکت غیردولتی این استان را ارایه می‌دهند.
 
غلام پور همچنین از رسیدگی به تخلف چهار دفتر پیشخوان خدمات دولت استان و لغو پروانه دو دفتر خبر داد.
 
وی افزود: دفاتر مورد نظر ابلاغیه‌های سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی را رعایت نکرده‌ بودند. 
 
وی  ادامه داد: با درخواست راه‌اندازی مجدد دو دفتر که بدون رعایت ضوابط غیرفعال و تعطیل بودند مخالفت شد و اعضا نیز تصمیم به لغو پروانه این دو دفتر گرفتند.
 
غلام پور با اشاره به بازرسی مستمر دفاتر پیشخوان به صورت دوره‌ای و منظم گفت: با توجه به ابلاغ اصول حاکم بر صدور پروانه دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی و دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات روستایی، دارندگان پروانه دفاتر وظیفه دارند، تمام شرایط و ضوابط مندرج در اصول حاکم بر صدور پروانه را رعایت کنند و در صورت تخلف، تعلیق خدمات، جریمه مالی متناسب با تخلف، پلمپ دفتر و در نهایت لغو پروانه در انتظار متخلفان است.

​​