تلفن همراه

انتقال آرشیو چت واتس‌اپ از اندروید به آیفون آماده انتشار شد

منبع: ایسنا
 
واتس‌اپ ممکن است به زودی دو قابلیت پرتقاضا منتشر کند که کاربران آیفون مدتها منتظر یکی از آنها بوده اند.
 
کاربران آیفون از زمانی که واتس‌اپ به کاربران گوشیهای گلکسی سامسونگ و همچنین گوشیهای پیکسل اجازه داد آرشیو چت خود را از یک دستگاه iOS منتقل کنند، منتظر قابلیت مشابه برای انتقال آرشیو چتهای خود از دستگاه اندرویدی به iOS بوده اند.
 
طبق گزارش وب سایتهای ورج و WABetaInfo، جدیدترین نسخه بتای iOS واتس‌اپ قابلیتی دارد که اجازه می دهد آرشیو چت از اندروید به iOS منتقل شود. این وب سایتهای فناوری برای اولین بار در ماه سپتامبر از ساخت چنین قابلیتی توسط واتس‌اپ خبر داده بودند.
 
اسکرین شاتهای به اشتراک گذاشته شده از سوی WABetaInfo نشان می دهد که این اپلیکیشن پیش از آغاز منتقل کردن آرشیو چت، از کاربر اجازه می خواهد. همچنین اطلاعات لو رفته قبلی نشان می دهد کاربران در فرآیند انتقال باید از Move اپل به اپلیکیشن iOS استفاده کنند. در اندروید هم همین فرآیند طی می شود و کاربران به یک کابل شارژ یو سی ابی به لایتنینگ و یک گوشی که یا جدید است یا به تازگی به تنظیمات کارخانه برگشته است، نیاز دارند.
 
در گزارش جداگانه‌ای که اواخر هفته گذشته از سوی WABetaInfo منتشر شد، این وب سایت خبر داد واتس‌اپ سرگرم کار روی قابلیت احراز هویت دو مرحله‌ای برای کاربران دسکتاپ و وب این اپلیکیشن پیام‌رسان است. اگر واتس‌اپ چنین قابلیتی را عرضه کند، این ابزار به کاربران اجازه می دهد یک پین (رمز) شخصی به حسابشان اضافه کنند.
 
به این طریق هر زمان که بخواهید از طریق رایانه یا وب به واتس‌اپ دسترسی پیدا کنید، باید کد ورود و همچنین رمز شش رقمی را وارد کنید که واتس‌اپ به گوشی شما ارسال می کند. این شیوه از کاربران در برابر حملات تعویض سیم کارت حفاظت می کند.
 
بر اساس گزارش وب سایت انگجت، هنوز معلوم نیست واتس‌اپ چه زمانی این قابلیت را عرضه می کند. یک ماه پیش از عرضه قابلیت آنتقال آرشیو برای گوشیهای سامسونگ، ویل کت کارت، مدیر واتس‌اپ اعلام کرده بود این قابلیت به زودی برای گوشیهای iOS عرضه می شود.
 

​​