تلفن همراه

یک عضو FCC سازمان هوانوردی آمریکا را به انتشار اطلاعات نادرست درباره 5G متهم کرد

ICTna.ir - برندان کار، یک مقام بلندپایه جمهوری‌خواه در FCC درخصوص حاشیه‌های پیش آمده پیرو راه‌اندازی نسل پنجم تلفن همراه در باند C در آمریکا گفت: ویژگی اصلی 5G ارایه وسیع‌تر دیتا و ارتباطات فراگیر نیست بلکه جابجایی کارآمدتر و سریع‌تر دیتا از مهمترین ویژگی‌های آن به شمار می‌رود.

carr-beck-podcast-770x285.jpeg

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، او در یک گفت و گوی اینترنتی درباره اینکه امنیت هر دستگاهی که به اینترنت متصل می‌شود، مهم است، اقدامات صورت گرفته از سوی ایالات متحده علیه کمپانی‌‌های چینی را در همین راستا توصیف کرد و مدعی شد چین از زیرساخت 5G به عنوان جزئی از استراتژی توسعه کمربند اتصال آسیا با آفریقا و اروپا استفاده می‌کند.

او همچنین با انتقاد از عملکرد سازمان‌هایی همچون سازمان هوانوردی فدرال در مواجهه با 5G گفت: این سازمان عملکرد بسیار ضعیفی با کمپین‌‌های اطلاعات نادرست خود درباره تاثیر 5G در باند C روی سامانه‌های امنیت هوایی داشته است.

کار احتمال اینکه طرفین درگیر در این موضوع بتوانند در چشم‌انداز کوتاه مدت به سازش و یک راه حل مسالمت‌آمیز برسند را بسیار اندک توصیف کرد.

او همچنین پیش از بررسی مزایا و معایب متاورس به بحث درخصوص موارد استفاده استاندارد 5G با تاخیر کم، مانند جراحی از راه دور و روباتیک اشاره و از قدرت برخی شرکت‌های بزرگ فناوری و اقدامات آنها ابراز نگرانی کرد.

این کمیسر FCC با جانبداری از حزب جمهوری‌خواه، از اقدامات دولت قبل ایالات متحده ابراز شرمندگی کرده و گفت: همانطور که سیستم پارلمانی خصمانه به بازی اعداد تبدیل می‌شود و در آن اکثریت همیشه راه خود را پیدا می‌کند، به نظر می‌رسد که برخی اعضای FCC وابسته به اقلیت، فقط برای ابراز مخالفت بیهوده در مورد برخی تصمیمات اتخاذ شده، اظهار نظر می‌کنند.

 


​​