تلفن همراه

ساعت هوشمند گوگل احتمالا خرداد ماه معرفی می‌شود

منبع: آی تی ایران
 
 
33333.jpg
چند وقتی است که اخبار و شایعاتی پیرامون تصمیم گوگل برای عرضه یک ساعت هوشمند جدید به گوش می‌رسد. محصولی که در ماه گذشته اعلام شد احتمالا در سال ۲۰۲۲ وارد بازار خواهد شد و اخیرا نیز اطلاعات تازه‌ای از آن به بیرون درز کرده است.
 
جان پراسر، افشاگر معروف اطلاعات محصولات هوشمند به تازگی اعلام کرد ساعت هوشمند گوگل در تاریخ ۲۶ ماه مه (۵ خرداد) معرفی خواهد شد و این برای اولین بار است که برای اسمارت‌واچ گوگل، روز مشخصی پیش‌بینی شده است.
 
شاید آنچه این پیش‌بینی را به واقعیت نزدیک می‌کند، کنفرانس توسعه‌دهندگان گوگل موسوم به Google I/O است که اغلب در ماه مه برگزار می‌شود. بنابراین، احتمال معرفی این محصول در رویداد مذکور دور از ذهن نیست.
 
در خصوص این ساعت نیز باید گفت که به مانند دیگر ساعت‌های اکوسیستم اندروید، اسمارت‌واچ گوگل نیز احتمالا به طراحی دایره‌ای مجهز خواهد بود اما با این تفاوت که خبری از حاشیه فیزیکی در این محصول نخواهد بود.
 
همچنین برای این محصول، حسگر ضربان قلب و دیگر قابلیت‌هایی مشاهده‌شده در پوشیدنی‌های هوشمند شرکت فیت‌بیت پیش‌بینی شده است. گوگل سال گذشته میلادی، فیت‌بیت را خریداری و به زیرمجموعه خود اضافه کرد.
 
به نظر می‌رسد که گوگل قصد دارد تا با این ساعت، قابلیت‌ها و ظرفیت‌های پلتفرم WearOS را به رخ رقبا بکشد و انتظار می‌رود که این محصول به رقیبی جدی برای اپل واچ تبدیل شود.
 
هنوز زمان دقیقی برای ورود این ساعت به بازار اعلام نشده و حتی نام این دستگاه نیز مشخص نشده است. با این حال، برخی منابع خبری از انتخاب «پیکسل واچ» برای نامگذاری این محصول توسط گوگل خبر می‌دهند.
 
از دیگر محصولات گوگل که رونمایی از آن برای ماه مه پیش‌بینی شده، می‌توان به گوشی پیکسل ۶a اشاره کرد که احتمالا مجهز به پردازنده تنسور این شرکت عرضه خواهد شد. گفته می‌شود که گوگل قصد دارد تا ورودی هدفون را نیز از این گوشی حذف کند.

​​