تلفن همراه

سرویس بررسی وضعیت واکسیناسیون در اپلیکیشن ماسک از دسترس عموم خارج شد

منبع: دیجیاتو
 
در حالی که پنجشنبه هفته گذشته امکان بررسی وضعیت واکسیناسیون و ابتلای افراد به کرونا در اپلیکیشن ماسک برای همه فراهم شده بود؛ این قابلیت از روز گذشته از دسترس خارج شد. تیم ماسک این تصمیم را در راستای احترام به حریم خصوصی افراد گرفته است.
 
ستاد ملی کرونا در راستای اجرای طرح محدودیت‌های هوشمند در کشور، یک سرویس اپلیکیشن ماسک را از پنجشنبه 7 بهمن ماه عمومی کرد. بر این اساس هر فرد با نصب اپلیکیشن ماسک و جستجوی کد ملی اطرافیان خود می‌توانست از وضعیت واکسیناسیون یا ابتلای آن به کرونا با خبر شود. پیش از این فقط بازرسان بهداشتی می‌توانستند از این سرویس استفاده کنند.
 
اما این تصمیم با واکنش‌های مختلفی در فضای مجازی همراه شد و عده‌ای اعتقاد داشتند چنین امکانی با حفظ حریم خصوصی افراد در تضاد است.
 
 
در همین راستا اپلیکیشن ماسک با احترام به این دغدغه‌ها و صیانت از حریم خصوصی شهروندان، در عمومی بودن این سرویس تجدید نظر کرد.
 
از همین روی بار دیگر دسترسی به این قابلیت فقط در اختیار ضابطان بهداشتی و افرادی خواهد ماند که بر حسب نوع مسئولیت به تشخیص دانشگاه‌های علوم پزشکی باید بدان دسترسی داشته باشند.
 
آغاز موج ششم کرونا در کشور
در حالی که پیش از این وزیر بهداشت در صفحه مجازی خود از آغاز پیک ششم کرونا در کشور خبر داده بود، آمارهای ابتلای روز گذشته این موضوع را تایید می‌کند.
 
روز گذشته اعلام شد مبتلایان به امیکرون در کشور که سویه غالب فعلی کروناست، بیش از 17 هزار 750 نفر در طی یک شبانه روز بوده‌اند. این آمار نشان از شیب تصاعدی افزایش بیماران در یک روز دارد که 3 هزار و 500 نفر نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.
 
نقشه کرونایی ایران هم نشانه های آشکار موج ششم را بازتاب می دهد. قم، کاشان و 5 شهرستان دیگر در وضعیت قرمز کرونا؛ قرار گرفتند. تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و 39 شهرستان دیگر در وضعیت نارنجی قرار دارند.

​​