تلفن همراه

فعالیت اپراتور مخابراتی چینی در آمریکا ممنوع شد

منبع: مهر
 
کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا اعلام کرد یک اپراتور مخابراتی چینی دولتی به دلایل امنیت ملی قادر به ادامه فعالیت در این کشور نیست.
 
 به نقل از نیویورک تایمز، این درحالی است که مقامات دولتی آمریکا اقدامات بیشتری برای محدود کردن تاثیر شرکت های چینی بر مصرف کنندگان، کسب وکارها و شبکه های ارتباطی این کشور اتخاذ می کنند.
 
۴ کمیسیونر این آژانس فدرال به لغو اجازه فعالیت زیرمجموعه آمریکایی شرکت «چاینا یونیکام »رای دادند. آنها معتقدند این شرکت می تواند به ارتباطات آمریکایی دسترسی یابد یا آنها را تغییر مسیر دهد و جاسوسی کند. کمیسیون فدرال ارتباطات همچنین چاینا یونیکام را به گمراه کردن آژانس و کنگره متهم کرده اند. این درحالی است که شرکت مذکور یکی از بزرگترین تهیه کنندگان سرویس های موبایل در چین به حساب می آید.
 
چاینا یونیکام در بیانیه ای اعلام کرد پیش از این نیز از قوانین و مقررات مختلف پیروی کرده و طی دو دهه گذشته یک شریک معتبر برای مشتریانش بوده است.
 
این شرکت همچنین اعلام کرد از حقوق و منافع شرکت و مشتریانش دفاع می کند.
 
تصمیم کمیسیون فدرال ارتباطات در بحبوحه تنش های مداوم میان واشنگتن و پکن به دلیل تاثیرگذاری چین بر فناوری و مخابرات جهان گرفته شده است.
 
قانونگذاران و رگولاتورها از جمله سناتور چاک شومر از نیویورک در سال ۲۰۱۹ در نامه ای اعلام کردند کمیسیون فدرال تجارت باید قابلیت های چاینا یونیکام و چاینا تله کام برای فعالیت در آمریکا را بررسی کند.
 
این آژانس فدرال در اکتبر ۲۰۲۱ میلادی به چاینا تله کام اعلام کرد که دیگر قادر به ارائه سرویس در آمریکا نخواهد بود.
 
از سوی دیگر بورس نیویورک نیز علاوه بر این دو شرکت ، چاینا موبایل را نیز حذف کرده و جو بایدن( رییس جمهور آمریکا) سال گذشته اعلام کرد شهروندان این کشور نباید در هیچ یک از ۳ شرکت مذکور سرمایه گذاری کنند.

​​