فناوری اطلاعات

انجمن روسی: ممنوعیت ارزهای دیجیتال مشکل کلاهبرداری را حل نمی‌کند

منبع: تسنیم
 
انجمن ارتباطات الکترونیکی روسیه (RAEC) تأکید کرد که ممنوعیت استفاده از ارزهای دیجیتال در این کشور مشکلات مربوط به کلاهبرداری و اقدامات غیرقانونی را حل نمی کند، بلکه کنترل آنها را پیچیده تر می کند.
 
 به نقل از خبرگزاری تاس، انجمن ارتباطات الکترونیکی روسیه (RAEC) در گفتگو با تاس تأکید کرد که ممنوعیت استفاده از ارزهای دیجیتال در این کشور مشکلات مربوط به کلاهبرداری و اقدامات غیرقانونی را حل نمی کند، بلکه کنترل آنها را پیچیده تر می کند.
 
در بیانیه این انجمن همچنین آمده است: RAEC معتقد است ممنوعیت گردش ارزهای دیجیتال مشکل کلاهبرداری و اقدامات غیرقانونی موجود را حل نمی کند، بلکه برعکس، کنترل آنها را پیچیده تر می کند، زیرا فعالیت بازار در منطقه خاکستری خواهد بود.
 
پیش از این ایوان چبسکوف، یکی از مدیران ارشد وزارت دارایی روسیه طی اظهاراتی تأکید کرده بود که فقط تنظیم بازار ارزهای دیجیتال، حفاظت از حقوق شهروندان را ممکن می‌سازد.
 
وی گفت: اولین کاری که باید انجام شود محافظت از منافع شهروندان، مصرف کنندگان خدمات (رمزارز) و کسانی است که این دارایی ها را می خرند یا از ارز دیجیتال در راه حل های خاص دیگری استفاده می کنند.
 
این مقام روسیه افزود: در این رابطه، از نظر من، به جای ممنوعیت، به مقررات نیاز است. وی تأکید کرد که مقررات دقیقاً امکان حمایت از شفافیت را فراهم می کند تا از شهروندان محافظت شود.

​​