تلفن همراه

FCC اپراتورها را ملزم به استفاده از برچسب‌های تغذیه‌ای کرد

ICTna.ir – کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) با هدف پایان دادن به هزینه‌های غیرمنتظره صورتحساب مشترکان پهنای باند، به اتفاق آرا پیشنهادی را تصویب کرده و از اپراتورهایی همچون AT&T و Comcast خواسته تا از جداول هزینه‌ای مشابه برچسب‌های تغذیه‌ای روی پهنای باند مصرفی کاربران استفاده کنند تا مشترکان در پیچ و خم قیمت‌ها و بسته‌های پیشنهادی سردرگم نشوند.

FCC Nutrition .jpg

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مانند برچسب‌های تغذیه‌ای مورد استفاده روی بسته‌های غذایی فروشگاه‌ها، FCC از اپرتورها خواسته تا برچسب‌های اطلاعاتی پهنای باند نیز باید اطلاعات کلیدی درباره بسته‌های اینترنت موبایل و خانگی شامل نرخ‌های اولیه، سرعت و میزان دیتای مجاز را در محل خرید به اطلاع مشتریان برسانند.

به گفته جسیکا روزنورسل، رئیس FCC، برچسب تغذیه باند پهن موضوع جدیدی نیست و به صورت داوطلبانه از سال ۲۰۱۶ نیز پیاده‌سازی شده بوده اما اکنون استفاده از آنها اجباری شده است.

او در بیانیه خود افزود: با استفاده از این برچسب‌های تغذیه باندپهن می‌توانیم خدمات و بسته‌های پیشنهادی اپراتورها را مقایسه کنیم و اپراتورها را به وعده‌های داده شده پایبند می‌کند و رقابت را افزایش می‌دهد که به معنای خدمات و قیمت بهتر خواهد بود.


​​