تلفن همراه

کمیسیون اپ استور در هلند ۳ درصد کاهش می یابد

منبع: مهر
 
اپل تصمیم دارد در هنلد از توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های دوستیابی به ازای هر خرید در اپ،۲۷ درصد کمیسیون دریافت کند.
 
 به نقل از ورج، این تغییر در واکنش به درخواست مرجع مصرف کنندگان و بازارهای هلند(ACM) انجام شده است. این رگولاتور رقابت از اپل خواسته بود به توسعه دهندگان اپ های دوست یابی اجازه دهد از روش های جایگزین سیستم پرداخت اپ در این کشور استفاده کنند.
 
کمیسیون ۲۷ درصدی نشان دهنده کاهش ۳ درصدی نسبت به ۳۰ درصدی است که اپل به طور معمول از توسعه دهندگان اپلیکیشن دریافت می کند.
 
طبق بیانیه اپل، توسعه دهندگان اپ های دوستیابی در هلند اکنون می توانند از سیستم های پرداخت جایگزین استفاده کنند. آنها می توانند سیستم پرداخت طرف ثالث که در اپ ظاهر می شود یا لینکی به یک وب سایت خارجی برای پرداخت را برای کاربران شان فراهم کنند.
 
هفته گذشته مرجع مصرف کنندگان و بازارهای هلند به علت پیروی نکردن اپل از دستوراتش جریمه ای ۵ میلیون یورویی برای شرکت تعیین کرده بود.
 
پیش از اپل نیز گوگل پیشنهاد کرده بود تا کمیسیون دریافتی از توسعه دهندگان در کره جنوبی که از روش های پرداخت جایگزین استفاده می کنند را ۴ درصد کاهش دهد.
 
پیشنهاد اپل نیز در واکنش به قانونی بود که سال گذشته در این کشور تصویب شد. قانون جدید کره جنوبی که از ۱۵ مارس ۲۰۲۲ میلادی اجرایی می شود، فروشگاه های اپلیکیشن اپل و گوگل ملزم به رعایت آن خواهند بودند.

​​