تلفن همراه

وزیر ارتباطات از رییس مجلس خواست در تصویب احکام بودجه ۱۴۰۱ موانع افزایش تعرفه خدمات ارتباطی برداشته شود

ICTna.ir – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از مجلس شورای اسلامی خواست در ایام تصویب لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ همراهی کنند تا اتفاقاتی که برای لایحه بودجه ۱۴۰۰ افتاد و موانعی در قانون برای عدم توسعه بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات از جمله عدم افزایش تعرفه‌ها قرار داده شد، دوباره رخ ندهد.

Zarepour Shad.jpeg

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، عیسی زارع‌پور در مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های شرکت مخابرات ایران با بیان این مطلب افزود: اگر موضوع عدم افزایش تعرفه‌ها دستوری است، پس باید برای سایر حوزه‌ها هم گذاشته می‌شد.

او اظهار داشت: براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ تنها حوزه‌ای که اجازه افزایش تعرفه نداشت، فقط حوزه ارتباطات بود، درصورتی‌که نیاز جامعه به این حوزه افزایش یافته و با افزایش مصرف، زمانی که درآمد ثابت بماند یا حتی کاهش یابد، کاملا طبیعی است که اپراتورها برای توسعه شبکه خود به مشکل بربخورند.

زارع‌پور افزود: با رییس مجلس هم در این باره صجبت کردم که مراقبت شود تا چنین احکامی در لایجه بودجه نیاید و حوزه ارتباطات بتواند مسیر اصلی و تخصصی خود را پیش ببرد تا با کاهش کیفیت ارتباطات شرمنده مردم نشویم.

او با اشاره به اینکه نگاه دولت اینگونه است که سرعت دسترسی مردم به اینترنت مانند سایر کشورها چند صد مگی باشد، گفت: لازمه رسیدن به این هدف این است که یا دولت دست در جیبش کند یا بخش خودش را بازسازی کند تا این اتفاق بیفتد.

زارع‌پور افزود: در برخی کشورها مانند استرالیا و ایتالیا، دولت در توسعه ارتباطات پرسرعت مبتنی بر فیبر سرمایه‌گذاری کرده است که ما این کار را انجام نمی‌دهیم و این اشتباهات در سیاست‌گذاری، باعث می‌شود موضوع توسعه شبکه ارتباطی کشور چند سال عقب بیفتد.


​​