فناوری اطلاعات

درخواست تشکل‌های صنفی حوزه بلاک‌چین: با ایجاد ممنوعیت در این حوزه مخالفیم

 
نمایندگان کسب‌وکارهای حوزه بلاک‌چین در نشستی مشترک ضمن مخالفت جدی با ایجاد ممنوعیت در این حوزه خواستار مقررات‌گذاری حوزه رمزارز و دوری از اقدامات هیجانی در این زمینه شدند.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، نمایندگان تشکل‌های صنفی در حوزه بلاک‌چین و رمزارز و نمایندگان برخی از کسب‌وکارها، جلسه‌ای به منظور تعامل و گفت‌وگو در مورد سند پیشنهادی تحول‌آفرین دولت برای رمزارزها و بیان انتقادات و پیشنهاد‌های فعالان بخش خصوصی در این سازمان برگزار کردند.
 
در این جلسه نمایندگانی از انجمن‌های فین‌تک و بلاک‌چین ایران، کمیسیون رمزارز و بلاک‌چین نصر کشور و مدیران صرافی‌های رمزارز و فعالان حوزه کسب‌وکاری حضور داشتند. این جلسه به دعوت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و به میزبانی کمیسیون فین‌تک نصر تهران برگزار شد و تلاشی برای هم‌صدایی بخش خصوصی در زمینه مقررات‌گذاری در حوزه رمزارزها بود.
 
به گفته نمایندگان تشکل‌ها آنها به دنبال گفتمان مشترک میان دولت و بخش خصوصی برای سروسامان دادن و مقررات‌گذاری در حوزه رمزارز هستند. تمام حاضران مخالفت جدی خود را با طرح‌هایی که قرار است ممنوعیت در این حوزه ایجاد کنند اعلام کردند.
 
نمایندگان کسب‌وکارها در ادامه این جلسه گفتند بخش خصوصی با مقررات‌گذاری مخالف نیست، اما باید دقت کرد کسب‌وکارهایی که تا امروز در این حوزه نوآورانه سرمایه‌گذاری کرده‌اند دچار مشکل نشوند یا برای برخی نهادها و کسب‌وکارها انحصار ایجاد نشود.
 
به گفته حاضرین در این نشست، هم‌فکری، فرصت‌های زیادی در زمینه بلاک‌چین برای ایران وجود دارد که باید مراقبت کرد اقدامات هیجانی این فرصت‌ها را به تهدید تبدیل نکند.
 
در روزهای آینده قرار است تشکل‌های صنفی به صورت مشترک بیانیه‌ای در زمینه مقررات‌گذاری و تنظیم‌گری حوزه رمزارز صادر کنند. در ادامه این بیانیه و در ادامه در همین زمینه یک کنفرانس خبری برگزار شود.

​​