فناوری اطلاعات

605 پروژه پست بانک ایران مورد بهره بردای قرار گرفت

 
به مناسبت ایام دهه فرج انقلاب اسلامی 605 پروژه پست بانک ایران با اعتباری بالغ بر 2 هزار و 57 میلیارد ریال از محل اعتبارات بخش دولتی و خصوصی در سراسر کشور به بهره برداری رسید.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات با حضور بهزاد شیری مدیر عامل، اعضای هیات مدیره و معاونین و مدیران امور و حضور آنلاین مدیران استانی به مناسبت دهه مبارک فجر، 605 پروژه پست بانک ایران با اعتباری بالغ بر 2 هزار و 57 میلیارد ریال از محل اعتبارات بخش دولتی و خصوصی در سراسر کشور افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
 
این طرح ها بصورت نمادین با افتتاح باجه روستای اکبرآباد شهرستان خاش، روستای جرسقان شهرستان شیراز و روستای طالقانی محله ساری و با حضور مسئولان محلی استان های سیستان و بلوچستان، فارس و مازندران به بهره برداری رسید.
این پروژه ها شامل افتتاح و بهره برداری از 83 باجه بانکی روستایی با سرمایه گذاری 205 میلیارد ریالی بخش دولتی و خصوصی و افتتاح 24 پروژه و طرح های تسهیلاتی با سرمایه گذاری یک هزار و 597 میلیارد ریالی است.
همچنین، تجهیز 112 باجه بانکی روستایی به دستگاه خودپرداز با سرمایه گذاری 134 میلیارد ریال، نصب دستگاه صدور کارت آنی در 368 باجه بانکی روستایی با اعتباری بالغ بر 110 میلیارد ریال و تجهیز 18 باجه بانکی روستایی به دستگاه CASHLESS با سرمایه گذاری 9 میلیارد ریالی از دیگر پروژه های به بهره برداری رسیده امروز است.
با بهره برداری از این پروژه ها، برای 695 نفر در سراسر کشور شغل ایجاد می شود و یک میلیون و 164 هزار نفر از جمعیت روستایی کشور نیز تحت پوشش خدمات پست بانک قرار می گیرند.

​​