تلفن همراه

دولت انگلیس برای بهبود دسترسی اپراتورهای مخابراتی به مبلمان شهری تلاش می‌کند

streetlight-bt-tower-770x285.jpg
 
ICTna.ir - چیزهایی مانند تیرهای چراغ خیابانی، موقعیت مفیدی برای قرار دادن BTSها و تجهیزات مخابراتی هستند، اما اغلب دسترسی به آنها برای اپراتورها دشوار است. دولت بریتانیا در تلاش است تا آن را تغییر دهد و فضای تعاملی را برای دسترسی اپراتورها به تجهیزات شهری بهبود بخشد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اعلامیه DCMS می‌گوید که می‌خواهد «بوروکراسی را برای گسترش 5G در انگلستان کاهش دهد»، اما این بیانیه، در این مورد فقط به اصطلاح «مبلمان خیابانی» اشاره دارد. این به معنای تجهیزات عمومی مانند تیرهای چراغ برق خیابانی، سازه های ایستگاه اتوبوس، تیرهای دوربین مدار بسته و چراغ های راهنمایی است. این سازه‌های نسبتا مرتفع می‌توانند به عنوان برج‌هایی برای اپراتورهای تلفن همراه تبدیل شوند، اما به نظر می‌رسد که این فرآیند توسط بوروکراسی و برخی افراد مزاحم، تحت فشار است!
 
بنابراین دولت بریتانیا قصد دارد در هشت پروژه ای که هدفشان «ساده کردن فرآیندهای محلی» است، چند موضوع را بررسی و تسهیل کند. تمرکز این پروژه‌ها بر روی پلتفرم‌های مدیریت دارایی‌های دیجیتال خواهد بود. به نظر می رسد هدف نهایی آوردن مدیران شهری به قرن بیست و یکم باشد، به این امید که آنها کمی مفیدتر عمل کنند و مانع تراشی نکنند.
 
جولیا لوپز وزیر زیرساخت دیجیتال انگلیس گفت: «همه وقتی سیگنال تلفن همراهشان ضعیف است، به ویژه زمانی که پوشش بد، تماس‌های کاری و اجتماعی مهمشان را متاثر می‌کند و انجام امور آنلاین را سخت‌تر می‌کند، ناامید و نالان می‌شوند». به همین دلیل است که ما مصمم هستیم تا با ارائه پوشش بهتر تلفن همراه در اسرع وقت، شبکه ارتباطی مورد نیاز بریتانیا را بهبود بخشیم.
 
در حال حاضر، شرکت‌های تلفن همراه به سختی می‌توانند اطلاعات مورد نیاز خود را برای بررسی اینکه آیا یک تیر چراغ، ایستگاه اتوبوس یا ساختمان عمومی برای میزبانی BTS آنها مناسب است، دریافت کنند. این هشت طرح و برنامه آزمایشی با نوسازی روش و بروکراسی نحوه همکاری مقامات محلی و اپراتورها به نحوی که در نهایت پوشش تلفن همراه سریع‌تر و مطمئن‌تری را برای میلیون‌ها نفر ارائه می‌کند، به حل این مشکل کمک می‌کنند. همه اینها بخشی از استراتژی مشترک ما برای ارائه شبکه ارتباطی در سطح قابل قبول به هر گوشه از کشورمان است."
 
این هشت پروژه به ترتیب توسط شورای دورست، اداره ترکیبی شمال تاین، اسکاتلند فیوچر تراست، شورای غربی برکشایر، اتحاد غرب لندن، اداره ترکیبی وست میدلندز، اداره ترکیبی غرب انگلستان، و شورای شهرستان ساسکس غربی هدایت خواهند شد. البته هنوز هیچ مقیاس و بازه زمانی مشخصی در خصوص این روند اعلام نشده است.

​​