تلفن همراه

نوکیا: اپراتورها برای درآمدزایی از 5G آماده نیستند

ICTna.ir – نوکیا در گزارشی که به تازگی منتشر کرده، اعلام کرده است متاسفانه اپراتورهای تلفن همراه آمادگی لازم برای درآمدزایی از نسل پنجم تلفن همراه ندارند.

Nokia 5G.jpeg

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این شرکت فنلاندی با بررسی ۱۰۰ اپراتور ارایه‌دهنده خدمات ارتباطی متوجه شد بیشتر آنها از سیستم‌های BSS کافی برای کسب درآمد موثر از 5G برخوردار نیستند. از آنجایی که نوکیا علاقه خاصی به متقاعد کردن اپراتورها برای خرید کیت‌های بیشتر در توسعه شبکه 5G دارد، این موضوع را می‌توان نادیده گرفت.

طبق اعلام این وندور تامین‌کننده تجهیزات مخابراتی، تنها ۱۱ درصد از اپراتورهای ارایه‌دهنده خدمات ارتباطی دارای قابلیت BSS مورد نیاز برای ارایه مدل‌های تجاری 5G و توسعه کسب و کار خود روی این شبکه هستند و ۸۹ درصد از اپراتورها درحال برنامه‌ریزی برای مدرن کردن شبکه خود هستند.

از سوی دیگر مشخص شده است اولویت اصلی سرمایه‌گذاری اپراتورها روی سیستم صورتحساب‌گیری لحظه‌ای است و دو سوم آنها معتقدند سیستم صورتحساب‌گیری برای کسب درآمد از 5G ضروری‌تر از ارتقای BSS است.

جان آبراهام، تحلیلگر ارشد Analysys Mason در این باره گفت: بیشتر اپراتورها آمادگی لازم برای به چالش کشیده شدن درباره کسب درآمد از خدمات نوظهور 5G را ندارند و به تغییر فوری BSS خود نیاز دارند اما باتوحه به اینکه آنها به دنبال بازگشت سرمایه خود در شبکه 5G هستند، باید در سیستم‌های درآمدزایی منعطف سرمایه‌گذاری کرده و راه‌اندازی سیستم صورتحساب‌گیری لحظه‌ای را به صورت جدی دنبال کنند.


​​