تلفن همراه

آیفون ۱۴ احتمالا با رم ۸ گیگابایتی عرضه می‌شود

منبع: آی تی ایران
 
98.jpg
گوشی‌های آیفون اغلب با حافظه رم کمتری نسبت به مدل‌های اندروید وارد بازار می‌شوند و دلیل این امر نیز طراحی سیستم عامل آی او اس است که برای اجرای دستورات و اپلیکیشن‌های متخلف، به حافظه رم بالایی نیاز ندارد.
 
اما اکنون شنیده‌های جدید حاکی از آن است که احتمالا این رویه در آیفون سال ۲۰۲۲ یا همان آیفون ۱۴ تغییر خواهد کرد و اپل از حافظه رمی‌برابر با آنچه در گوشی‌های اندروید مشاهده می‌شود، در این سری از آیفون‌های خود استفاده خواهد کرد.
 
در همین رابطه، اخیرا یک رسانه کره‌ای مدعی شد که اپل قصد دارد تا آیفون ۱۴ خود را به رم ۸ گیگابایتی مجهز کند. البته این ادعا تازگی ندارد و پیشتر نیز برخی منابع خبری از مجهز بودن این گوشی به حافظه داخلی بیشتر خبر داده بودند.
 
تا پیش از این، بالاترین رمی‌که در گوشی‌های آیفون استفاده شد، ۶ گیگابایت بود که می‌توانست به خوبی از پس اجرای همه دستورات، برنامه‌ها، کارهای مربوط به تدوین و انواع بازی‌های برآید. حال به نظر می‌رسد که مدیران اپل با افزایش حافظه رم، به دنبال افزایش قابلیت‌ها و توانایی‌های مدل‌های جدید آیفون خود هستند.
 
به طور کل، از رم به عنوان حافظه کوتاه‌مدت در دستگاه‌های هوشمند یاد می‌شود که می‌تواند اجرای دستورات مختلف را تسهیل کند. البته نباید انتظار داشت که با افزایش حافظه رم در گوشی‌های آیفون، بتوان از آنها همانند یک کنسول بازی و یا رایانه رومیزی استفاده کرد. از جمله کارهایی که می‌توان با افزایش رم، عملکرد آنها را بهبود بخشید می‌توان به کار با نرم‌افزارهای تدوین، ویرایش تصویر و فیلم، اجرای همزمان چند برنامه و اجرای بازی‌های ویدیویی اشاره کرد.
 
علی‌رغم تمامی‌شنیده‌ها و شایعات منتشر شده، شرکت اپل به ندرت اطلاعات مربوط به برخی از مشخصات آیفون‌های خود را تا قبل از رونمایی و حتی در مراسم رونمایی فاش می‌کند؛ مشخصاتی همچون ظرفیت باتری و همچنین حافظه رم که بعد از عرضه آیفون‌ها به بازار و کالبدشکافی آنها، فاش خواهد شد. بنابراین، برای پی بردن به درستی این شایعه درخصوص استفاده از رم ۸ گیگابایتی، باید صبر کرد و منتظر ورود مدل‌های آیفون ۱۴ به بازار بود.

​​