تلفن همراه

آزمایش‌های تولید هدست واقعیت ترکیبی اپل تکمیل شد؛ احتمال معرفی در پایان 2022

منبع: دیجیاتو
 
دیجی‌تایمز در گزارش جدیدی نوشته که اپل آزمایش‌های مهم مربوط به توسعه هدست واقعیت ترکیبی خود را تکمیل کرده است.
 
بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط تامین‌کنندگان، ظاهرا هدست واقعیت ترکیبی اپل فاز دوم آزمایش‌های اعتبارسنجی مهندسی (EVT 2) خود را به پایان رسانده تا اطمینان حاصل شود که واحدهای نمونه اولیه دستگاه با اهداف و مشخصات طراحی غول فناوری مطابقت داشته باشد. دیجی‌تایمز در گزارش خود همچنین اشاره کرده که انتظار می‌رود این هدست تا پایان سال 2022 معرفی شود.
 
اطلاعات ارائه شده توسط دیجی‌تایمز به همین چند مورد محدود می‌شود، اما طبق توضیحات منتشر شده، به نظر می‌رسد در روزهای آینده گزارش کاملی درباره هدست واقعیت ترکیبی اپل منتشر خواهد شد.

 
زمان معرفی هدست واقعیت ترکیبی اپل
هرچند تصور می‌شد که اپل قرار است در سال جاری هدست خود را روانه بازار کند، اما «مارک گورمن» از بلومبرگ اخیرا ادعا کرده بود به دلیل مشکلات توسعه احتمالا عرضه دستگاه در سال جاری مورد تردید قرار گرفته است. با این حال، طبق گزارش‌هایی که تاکنون منتشر شده، می‌توان نتیجه گرفت که توسعه آن در حال انجام است و حالا دیجی‌تایمز در گزارش خود شواهد دیگری ارائه کرده که نشان می‌دهند هدست اپل در حال نزدیک‌تر شدن به تولید انبوه است.
 
از جمله مشخصات شایعه شده این هدست می‌توان به طراحی سبک وزن، دو نمایشگر 4K میکرو LED، دو پردازنده اصلی، 15 ماژول نوری، فناوری اتصال Wi-Fi 6E، سیستم ردیابی چشم، توانایی ردیابی اشیاء، کنترل‌های حرکت دست و موارد دیگر اشاره کرد. قیمت دقیق این محصول هنوز مشخص نیست اما برخی گزارش‌ها ادعا می‌کنند که می‌تواند حدود 3000 دلار برای مشتریان هزینه داشته باشد. در همین رابطه اخیرا تحلیلگران موسسه تحقیقات «ترندفورس» ادعا کرده بودند که اپل آن را به همراه نوعی سیستم اشتراک ماهانه راهی بازار خواهد کرد.

​​