فناوری اطلاعات

اینترنت در برخی نقاط اوکراین قطع شد

ICTna.ir – رویترز خبر داده است با پیشروی نیروهای نظامی روسیه، ارتباطات اینترنتی در اوکراین به شدت تحت تاثیر قرار گرفته و در برخی بخش‌های جنوبی و شرقی این کشور با شدیدتر شدن درگیری‌ها اینترنت قطع شده است.

HHBZT3ZTDVLB5F6EJZVY7FALCE.jpeg

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، رصدخانه NetBlocks گزارش داده است میزان اتصالات به اپراتور ‌GigaTrans، بزرگترین و اصلی‌ترین تامین‌کننده اینترنت اوکراین، به کمتر از ۲۰ درصد از سطح روزهای عادی کاهش یافته است.

آلپ توکر، مدیر NetBlocks می‌گوید: به نظر می‌رسد هیچ خاموشی در مقیاس کشوری وجود ندارد اما در مناطقی که بیشترین آسیب را دیده‌اند، این نگرانی وجود دارد که ممکن است وضعیت ارتباطات اینترنتی بدتر شود ارتباط دوستان و افراد خانواده در سطح کشور با یکدیگر قطع شود.

او افزود: اختلال در شبکه‌های مخابراتی اوکراین می‌تواند گروه‌های دفاعی غیرنظامی که برای دفاع از شهرهای‌شان بسیح شده‌اند را تحت تاثیر قرار دهد.

در همین حال،‌ مقامات اوکراینی اطلاعات بیشتری درباره عملیات جاسوسی سایبری بلاروس منتشر کردند که به گفته آنها حساب‌های ایمیل شخصی متعلق به نیروهای کی‌یف را هدف قرار می‌دهد.

تیم واکنش اضطراری کامپیوتری اوکراین در یک پست فیس‌بوکی نوشت: هکرها نه تنها اوکراینی‌ها، بلکه لهستانی‌ها، روس‌ها و بلاروس‌ها از جمله چندین سازمان رسانه‌ای بلاروسی را هدف قرار داده‌اند.


​​