تلفن همراه

/باMWC2022/ مدیرعامل کوالکام: همکاری اروپا و آمریکا راهگشا است/وضعیت در نیمه دوم سال بهتر میشود

Qualcomm_Amon_2_MWC22.jpg
 
ICTna.ir - مدیرعامل کوالکام، از ابتکارات مقامات آمریکایی و اروپایی برای مقابله با مشکلات زنجیره تامین که بر صنعت تراشه تأثیر می‌گذارد استقبال کرد، او معتقد است این مشکلات، بدون توجه به همه‌گیری کووید-19 هم به وجود می‌آمد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، کریستیانو آمون، در طول یک جلسه کلیدی در طی رویداد MWC 2022، توضیح داد که به هر حال منابع صنعت در حال سقوط است و به دلیل افزایش تقاضا برای ایجاد ارتباط مخابراتی از سوی طیف گسترده‌تری از صنایع، از جمله خودرو، لوازم الکترونیکی مصرفی، گوشی‌های هوشمند و نظایر آن تحت فشار قرار دارد.
 
مدیرعامل کوالکام استدلال کرد که این تقاضا "شاهدی است درباره اینکه نیمه هادی ها چقدر برای آینده اقتصادها در هر کشور و در هر صنعتی مهم و ضروری شده اند"، و صنعت نیمه هادی، با فشاری که همه گیری کرونا بر زنجیره تامین وارد می کند؛ به شدت نیاز به تغییر را تشدید می کند.
 
وی خاطرنشان کرد: این بحران نیاز جدیدی از آگاهی را در مورد لزوم ایجاد یک زنجیره تامین انعطاف‌پذیر و دارای تنوع جغرافیایی در کانون توجه قرار داد.
 
آمون تاکید کرد که درک این "سطح مصرف نیمه هادی ها" قبل از اینکه صنعت واقعاً شدت تقاضای ناشی از تحول دیجیتال را احساس کند، مهم تر است و "نیاز به سرمایه گذاری در ظرفیت بسیار بیشتر برای تولید کنندگان نیمه هادی ها" ایجاد می کند.
 
او با اشاره به قانون تراشه‌های اروپایی، یعنی همان برنامه 11 میلیارد یورویی که ماه گذشته توسط کمیسیون اروپا رونمایی شد و طرح تراشه‌ها و نیمه هادی ها برای آمریکا که از سوی دولت ایالات متحده ارائه شده است، تاکید کرد که صنعت و دولت‌ها در حال حاضر با طرح‌هایی برای تقویت تحقیق و توسعه و تولید تراشه‌ها به این نیاز پاسخ می‌دهند. 
 
او گفت: ما به عنوان یک صنعت خاص، علاقه مندیم که بدانیم ایالات متحده و اروپا با هم کار و همکاری می‌کنند، چراکه فکر می‌کنم با هم شانس بیشتری برای موفقیت در دستیابی به هدف داشتن حداقل 50 درصد از تولید نیمه هادی های دنیا بین این دو منطقه است.»
 
او تصریح کرد در حال حاضر، کوالکام همچنان "تقاضای بیشتر از عرضه" را تجربه می کند،
 
مدیرعامل کوالکامپیش بینی کرد وضعیت صنعت نیمه هادی ها، در نیمه دوم سال بهبود خواهد یافت.
 
 

​​