مدیرعامل زیرساخت: قطعی برق منجر به آتش‌سوزی UPSها شد

ICTna.ir – مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: قطعی برق در یک مرکز زیرساختی باعث شد سیستم‌های UPS دچار حرق شوند و علت اصلی قطعی اینترنت مشترکان این مساله بوده است.
 
به گزارش خبرنگار آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، حمید فتاحی در یک گفت و گوی تلویزیونی با اعلام این خبر افزود: در پی قطع برق در یکی از مراکز زیرساختی شرکت ارتباطات زیرساخت، اختلالی در سیستم برق‌رسانی مرکز ایجاد و منجر به ایجاد حریق در سیستم‌های UPS و سامانه‌های برق‌رسانی شد.
 
او اظهار داشت: به محض بروز این اتفاق، در مرحله اول با همکاری آتش‌نشانی حریق مهار شد و رفع اختلال از سامانه‌های فنی صورت گرفت و سیستم برق‌رسانی به حالت اولیه درآمد.
 
فتاحی افزود: این اتفاق منجر به این شد در برخی مناطق عمدتا خدمات و سرویس‌های داخلی دچار مشکل شوند و البته در برخی موارد اینترت بین‌الملل هم دچار قطعی شد.
 
به گفته او، تاکنون بیش از ۹۰ درصد اختلال رفع شده و سرویس‌ها به حالت اولیه در‌آمده و تا کمتر از یک تا دو ساعت آینده همکاران ما به صورت کامل درحال بازسازی مسیر و بروزرسانی سرویس‌ها هستند تا خدمات دوباره ارایه شوند و مسیرهای اینترنتی به حالت اولیه بازگردند.
 
 

​​