فناوری اطلاعات

اتصال ۱۲۰ روستای کرمان به اینترنت تا پایان سال ۱۴۰۱

منبع: ایسنا
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت که بیش از ۱۲۰ روستای جیرفت و عنبرآباد تا پایان سال ۱۴۰۱ به شبکه پایدار و پرسرعت متصل خواهند شد.
 
 عیسی زارع‌پور در صفحه اینستاگرام خود، با اشاره به حضور اعظمی، نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد برای بررسی مسائل ارتباطی این حوزه، بیان کرد: جدیت این نماینده عزیز و دیگر نمایندگان مجلس برای پیگیری تکمیل و ترمیم نواقص ارتباطی روستاهای حوزه انتخابیه خود و برنامه اجرایی و زمان‌بندی اتصال روستاهای باقی‌مانده به شبکه ملی اطلاعات مثال‌زدنی و نشانه مطالبه جدی مردم برای دسترسی به شبکه پایدار و پرسرعت و درخواست تکمیل پوشش ارتباطی مناطق روستایی است.
 
وی ادامه داد: متاسفانه میانگین اتصال روستاهای استان کرمان ۶۲ درصد است (خط آبی رنگ در تصویر) که از میانگین کشوری یعنی ۸۴ درصد، بسیار پایین‌تر است. در این میان، برخی شهرهای استان، به‌ویژه نیمه جنوبی کرمان، وضعیتی به مراتب نامطلوب‌تر دارند. همکارانم از آغاز به کار دولت سیزدهم، برای این استان و چند استان مشابه دیگر، برنامه ویژه‌ای تدارک دیده‌اند تا این عقب ماندگی‌ها جبران شود. در شش ماه گذشته در مجموع ارتباطات ۲۲ روستای جیرفت و عنبرآباد (صوتی و اینترنتی در ۱۷ روستا و صوتی در ۵ روستای دیگر) برقرار شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: این درحالی است که در چهار سال پیش از آن، تنها ۵۰ روستای جدید در این دو شهر متصل شده بودند. به عبارت دیگر، در این شش ماه تقریبا به اندازه دو سال قبل از آن کار شده است. اما با توجه به وسعت محرومیت ارتباطی این دو شهر و برخی دیگر از شهرهای استان کرمان، طبق برنامه‌ریزی انجام شده، بیش از ۱۲۰ روستای جیرفت و عنبرآباد تا پایان سال ۱۴۰۱ به شبکه پایدار و پرسرعت متصل خواهند شد.

​​